Piątek, 22 marca 2019

imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

RSS

ZAKSA pewnie wygrała w Lubinie i wróciła na zwycięską ścieżkę

20.02.2019 22:56 | 0 komentarzy | rafbl

Trzy sety wystarczyły kędzierzynianom do odniesienia pewnego zwycięstwa w meczu 21. kolejki Plus Ligi, w którym w Lubinie zmierzyli się z miejscowym Cuprum. Dzięki wygranej ZAKSA umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli.

ZAKSA pewnie wygrała w Lubinie i wróciła na zwycięską ścieżkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Premierową odsłonę od czteropunktowego prowadzenia rozpoczęli siatkarze ZAKSY (0:4). W kolejnych akcjach kędzierzynianie dorzucili do swojej przewagi jeszcze jedno "oczko" (1:6). Konsekwentnie grający goście w dalszej fazie seta utrzymywali bezpieczną przewagę, która wchodząc w decydującą fazę gry wzrosła do sześciu punktów (14:20). W końcówce obraz gry się nie zmienił i siatkarze z Opolszczyzny triumfowali pewnie do 18.

Druga partia początkowo miała wyrównany przebieg. Z czasem przewagę zaczęli osiągać kędzierzynianie prowadzeni przez trenera Andreę Gardiniego, którzy wyszli na prowadzenie dwupunktowe prowadzenie (5:7). W kolejnych akcjach przewaga gości wzrosła do pięciu punktów (12:17). Wchodząc w decydującą fazę seta przewaga ZAKSY stopniała do trzech "oczek" (16:19). Gospodarze nie zdołali jednak zbliżyć się bardziej do rywali, którzy wygrali ostatecznie do 22.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia ZAKSY 1:5. Dobrze grający zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla utrzymywali bezpieczną przewagę, jednak w środkowej razie seta rywale zbliżyli się do nich na jeden punkt (13:14). Wkraczając w decydującą fazę seta lubinianie zdołali doprowadzić do remisu po 21, co zwiastowało wyrównaną końcówkę. Tak się jednak nie stało, ZAKSA wrzuciła wyższy bieg i odskoczyła rywalom wygrywając ostatecznie do 22, a w całym spotkaniu 0:3.

Statuetką MVP nagrodzony został zawodnik ZAKSY - Aleksander Śliwka.

Cuprum Lubin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (18:25, 22:25, 22:25)

Cuprum: Gorzkiewicz, Wachnik, Marcyniak, Ziobrowski, Smith, Smoliński oraz Gruszczyński (libero), Toobal, Boruch, Patucha, Grobelny, Biegun, Zawalski

ZAKSA: Toniutti, Szymura, Wiśniewski, Kaczmarek, Śliwka, Bieniek oraz Zatorski (libero), Stępień, Shaw