Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla zakończyła sezon

02.03.2019 23:36 | 0 komentarzy | rafbl

Sobotnim spotkaniem z tyskim TKS-em zakończyli sezon zawodnicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy we własnej hali ulegli rywalom po tie-breaku doznając trzeciej porażki w rywalizacji w I rundzie fazy play-off. Drużyna prowadzona przez trenera Jarosława Kubiaka sklasyfikowana została ostatecznie na 5. miejscu w rozgrywkach V grupy II Ligi.

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla zakończyła sezon
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od początku na prowadzeniu w premierowej odsłonie znajdowali się goście, którzy szybko wypracowali sobie czteropunktową przewagę (3:7). W dalszej fazie seta tyszanie konsekwentnie powiększali przewagę, która wchodząc w decydujący fragment seta wzrosła do dziesięciu "oczek" (8:18). Zryw młodych adeptów siatkówki z Jastrzębskiego Węgla pozwolił im zniwelować w końcówce straty do zaledwie trzech punktów (19:22). Na więcej nie pozwolili im jednak przyjezdni, którzy wygrali ostatecznie do 21.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia gości 1:4. Gospodarze zdołali jednak odrobić straty doprowadzając do remisu po 10. W dalszej fazie seta gra wyrównała się, a na niewielkim prowadzeniu znajdował się raz jeden, raz drugi zespół. Wchodząc w decydującą fazę seta minimalnie prowadzili przyjezdni (20:19). Jako pierwsi piłki setowe mieli jednak miejscowy, którzy prowadzili 24:22. Akademicy nie wykorzystali jednak czterech okazji do skończenia seta i przegrali po emocjonującej końcówce 27:29.

Do około połowy trzeciego seta wynik na tablicy oscylował w okolicach remisu z niewielkim wskazaniem na gości. Od wyniku po 14 przewagę zaczęli osiągać gospodarze prowadzeni przez trenera Jarosława Kubiaka, którzy wchodząc w decydujący fragment partii prowadzili czterema punktami (20:16). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i miejscowi utrzymali bezpieczną przewagę triumfując ostatecznie do 20.

Czwarty set od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie (6:2).  W kolejnych akcjach coraz lepiej grający miejscowi powiększyli swoją przewagę do ośmiu "oczek" (13:5). TKS nie był w stanie zniwelować strat do rozpędzonych "pomarańczowych", którzy wchodząc w decydującą fazę gry prowadzili sześcioma punktami (20:14). AT ponownie wygrała do 20 doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Decydująca partia wyrównana była tylko do stanu po 3. Seria punktów gości pozwoliła im odskoczyć na trzy "oczka" (4:7). Na zmianie stron siatkarze z Tychów prowadzili 5:8. Po zmianie stron lepiej zaprezentowali sie skutecznie grający goście, którzy wygrali do 10, a całe spotkanie 2:3 dzięki czemu zakończyli rywalizację w tej parze w trzech spotkaniach.

Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel - TKS Auto Partner Tychy 2:3 (21:25, 27:29, 25:20, 25:20, 10:15)

AT: Laskowski, Szymczak, Nabiałczyk, Turski, Roque de Oliveira, Czyżowski oraz Stokłosiński (libero), Kraj, Myszka, Wołodźko

TKS: Dzierżanowski, Kapuśniak, Czerwiński, Andrulewicz, Kozioł, Piotrowicz oraz Ledwoń (libero), Szczechowicz, Szmajduch, Aniołek, Jurkowski