Niedziela, 21 lipca 2019

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Kasperska, Buchta i Kelner wicemistrzyniami Polski

04.03.2019 19:24 | 0 komentarzy | kozz

W miniony weekend wyłoniono mistrza Polski w futsalu kobiet. W Final Four zabrakło obrońcy tytułu - TS ROW Rybnik, ale znalazł się Rolnik B. Głogówek w którym występują piłkarki SWD Wodzisław Śląski - Daria Kasperska, Anita Buchta i Katarzyna Kelner.

Kasperska, Buchta i Kelner wicemistrzyniami Polski
fot. Rolnik B. Głogówek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ćwierćfinale Rolnik B. Głogówek pokonał AZS SGGW Warszawa (w dwumeczu 9:3). Tym samym drużyna dostała się do najlepszej futsalowej czwórki w Polsce w sezonie 2018/19. W półfinale Rolnik wygrał z AZS UAM Poznań 2:1, co pozwoliło awansować do wielkiego finału. Tam na zawodniczki Rolnika czekał AZS Uniwersytet Jagielloński. Piłkarki AZS-u w fazie zasadniczej były dwukrotnie lepsze od Rolnika wygrywając 4:0 i 4:2. W finałowym meczu walka była zdecydowanie bardziej wyrównana. Rolnik przegrał 1:2 z AZS-em i został wicemistrzem Polski.

Oprócz srebrnych medali Rolnika, do najlepszej piątki całej rywalizacji wybrana została Daria Kasperska. Turniej Final Four ekstraligi odbył się 2 i 3 marca, w hali Orła Piaski Wielkie.

Rolnik B. Głogówek - AZS UAM Poznań 2:1

Bramki dla Rolnika: Kinga Ejzel, Emilia Pawłowska

Rolnik B. Głogówek - AZS Uniwersytet Jagielloński 1:2

Bramka dla Rolnika: Ilona Kujawska

Rolnik B. Głogówek na turnieju Final Four 2018/2019: Magdalena Religa, Monika Jaksy, Beata Kiersztajn, Emilia Pawłowska, Ewa Duda, Ola Misiak, Ilona Kujawska, Kinga Ejzel, Ola Sobkowicz, Aleksandra Dubiel, Anita Buchta, Natalia Wojdyło, Katarzyna Kelner, Daria Kasperska. Trener Anna Wójcik.