Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Kolejne ligowe zwycięstwo AZS-u Rafako Racibórz

05.03.2019 22:03 | 0 komentarzy | rafbl

Kolejne w tym sezonie pięciosetowe spotkanie rozegrali w niedzielny wieczór siatkarze raciborskiego AZS-u Rafako. Po świetnie zagranej pierwszej partii, dwie kolejne należały do gości. Waleczni gospodarze zdołali doprowadzić jednak do tie-breaka, w którym okazali się zdecydowanie lepsi, dzięki czemu zapisali na swoim koncie dwa bardzo ważne punkty.

Kolejne ligowe zwycięstwo AZS-u Rafako Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Premierowa partia to początkowo wyrównana gra obu zespołów, jednak z czasem na trzypunktowe prowadzenie zdołali wyjść goście (6:9). Gospodarze szybko doprowadzili do remisu po 10, a po chwili sami wypracowali sobie czteropunktową przewagę (15:11). W dalszej fazie obraz gry nie uległ zmianie i konsekwentnie grający siatkarze Rafako prowadzeni przez trenera Bartosza Frątczaka wygrali ostatecznie do 19.

Początek drugiej partii to wyrównana gra obu zespołów z niewielkim wskazaniem na raciborzan. Cztery punkty zdobyte od stanu po 12 przez siatkarzy z Tarnowskich Gór pozwoliły im wyjść na bezpieczne prowadzenie 12:16. W dalszym fragmencie gry wynik nie uległ zmianie i goście triumfowali do 19 doprowadzając do remisu w meczu.

Trzecia odsłona to do około połowy seta wyrównana gra obu zespołów. Pierwszą większą przewagę w tej partii osiągnęli siatkarze Gwiazdy, którzy wyszli na prowadzenie 12:16. Wchodząc w decydującą fazę seta raciborzanie zdołali zbliżyć się do rywali na jedno "oczko", jednak przegrali ostatecznie do 22.

Czwarta partia rozpoczęła się od prowadzenia postawionych pod ścianą raciborzan 4:0. Rywale nie dawali za wygraną i mozolnie odrabiając straty doprowadzili do remisu po 8. Gospodarze kilkukrotnie starali się odskoczyć, jednak Gwiazda za każdym razem wyrównywała. Wchodząc w decydującą fazę seta miejscowi prowadzili trzema punktami (20:17). Goście starali się wyrównać, jednak ostatnie słowo należało do Rafako, które wygrało do 23, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Decydującą partię od prowadzenia 4:0 rozpoczęli gospodarze. W kolejnych akcjach dorzucili oni do swojego prowadzenia kolejnych kilka oczek i na zmianie stron prowadzili wysoko 8:1. Po zmianie stron świetnie grający raciborzanie powiększyli przewagę i wygrali zdecydowanie do 5, a całe spotkanie 3:2.

KS AZS Rafako Racibórz - Amister UKS Gwiazda Tarnowskie Góry 3:2 (25:19, 19:25, 22:25, 25:23, 15:5)

Rafako: Marchwiak, Dziadek, Grabczyński, Władarz, Marchwiak, Gołuchowski oraz Kostka (libero), Gonsior, Błaszczok, Rybiński

Gwiazda: Jórasz, Szafraniec, Zając, Rzepczyk, Grądek, Roch oraz Urbańczyk (libero), Czarnecki, Miszewski, Stefaniszyn