Wtorek, 23 lipca 2019

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Spore osłabienie NMC Górnika. Kornecki sprzedany

06.03.2019 12:49 | 0 komentarzy | adi

Mateusz Kornecki po sezonie przeniesie się do mistrza Polski, PGE Vive Kielce.

Spore osłabienie NMC Górnika. Kornecki sprzedany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kornecki to reprezentant Polski i jeden z najlepszych bramkarzy w PGNiG Superlidze. W Zabrzu gra od 2013 roku i według obowiązującego kontraktu miał grać w trójkolorowych barwach także i w przyszłym sezonie. Strony jednak doszły do porozumienia i Kornecki przeniesie się do Kielc już za kilka miesięcy.

- Bardzo dziękuję prezesowi Bogdanowi Kmiecikowi za zrozumienie i pomyślny efekt rozmów. Obu nam zależy na rozwoju polskiej piłki ręcznej. Mam ogromny szacunek do prezesa Kmiecika i jestem wdzięczny za to, że udało nam się wypracować tę wspólną decyzję. Mateusz Kornecki to bardzo zdolny i obiecujący polski bramkarz, w dodatku pochodzący z naszego regionu. Jestem przekonany, że wspólnie z Andreasem Wolffem stworzy interesujący duet bramkarski, jedyny taki w polskiej lidze - powiedział prezes mistrza Polski, Bertus Servaas.

- Mateusz w naszym klubie bardzo się rozwinął i pokazuje, że jest jednym z najlepszych polskich bramkarzy. Cieszę się, że dostanie okazje do pokazania swoich umiejętności w zespole, który regularnie gra z sukcesami w Lidze Mistrzów, co na pewno pomoże mu w dalszym rozwoju, a nam pozostanie satysfakcja, że nasz klub pomógł mu w rozwoju seniorskiej kariery - skomentował transfer prezes zabrzan, Bogdan Kmiecik.

Kontrakt Korneckiego z kielczanami będzie obowiązywał trzy lata.