Ostatni zespół tabeli lepszy od AZS-u Rafako

W sobotnie popołudnie w Jaworznie odbyło się spotkanie 20. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej. Miejscowy MCKiS II, który zajmuje w tabeli ostatnie miejsce podejmował raciborski AZS Rafako. Do rozstrzygnięcia pełnego emocji i zaciętych końcówek setów spotkania konieczne było rozegranie tie-breaka.

Początek spotkania miał wyrównany przebieg, jednak z czasem czteropunktową przewagę wypracowali sobie gospodarze (11:7). Raciborzanie szybko zniwelowali straty doprowadzając do remisu po 13 i od tego momentu gra wyrównała się. Wchodząc w decydującą fazę seta dwoma "oczkami" prowadzili miejscowy (20:18), jednak to AZS jako pierwszy miał w górze piłkę setową (23:24). Tej nie dało się skończyć, a MCKiS zdołał odwrócić losy partii i wygrał na przewagi do 25 obejmując prowadzenie w meczu.

Mocnym otwarciem drugiego seta rozpoczęli przyjezdni, którzy wyszli na bardzo wysokie dziewięciopunktowe prowadzenie (1:10). Podopieczni trenera Bartosza Frątczaka w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia i dzięki konsekwentnej i skutecznej grze nie dali się dogonić rywalom wygrywając bardzo wysoko do 16, doprowadzając tym samym do remisu.

Trzeci set miał bardzo podobny przebieg do partii pierwszej. Początek to wyrównana gra obu zespołów, jednak z czasem MCKiS odskoczył na pięć "oczek" (12:7). Rafako mozolnie odrabiało straty i zdołało doprowadzić do remisu po 20 co zwiastować mogło emocjonującą końcówkę. Tak też było, AZS ponownie jako pierwszy miał w górze piłkę setową (23:24), jednak znów nie wykorzystał nadarzającej się okazji i przegrał jak w secie pierwszym 27:25.

Od początku czwartego seta na prowadzeni byli goście, którzy zbudowali sobie czteropunktową przewagę (4:8). Rywale gonili wynik, ale przez dłuższy fragment gry Rafako odpierało ich napór. Wchodząc w decydującą fazę seta gospodarze doprowadzili do remisu po 19. W kolejnej wyrównanej i emocjonującej końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak rybniczanie, którzy wygrali do 26 doprowadzając do tie-breaka.

Decydującą partię od prowadzenia 1:3 rozpoczęli raciborzanie, jednak kolejnych osiem akcji padłu łupem miejscowych, którzy wyszli dzięki temu na prowadzenie 9:3. W dalszej fazie seta Rafako nie było w stanie odrobić strat i przegrało ostatecznie do 10, a całe spotkanie 3:2.

MCKiS Jaworzno II - KS AZS Rafako Racibórz 3:2 (27:25, 16:25, 27:25, 26:28, 15:10)

MCKiS II: Gwóźdź, Oblizajek, Przywała, Sokulski, Tatar, Tomżyński oraz Biały (libero), Świeczkowski (libero), Rejdych, Sołtysek, Maciukiewicz

AZS: Błaszczok, Dziadek, Zasłonka, Gonsior, Władarz, Marchwiak oraz Kostka (libero), Woźniak (libero), Besz, Skowronek