Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Wodzisławianie z medalami Mistrzostw Polski Młodzików i Młodzików młodszych

15.03.2019 11:37 | 0 komentarzy | dud

W dniach 8-10 marca w Dusznikach-Zdroju rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzików młodszych w biathlonie.

Wodzisławianie z medalami Mistrzostw Polski Młodzików i Młodzików młodszych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W zawodach udział wzięli zawodnicy mieszkający w Wodzisławiu Śląskim: Martyna Prajsnar, Fabian Suchodolski oraz Dawid Kufieta.

Są to wychowankowie Strzału Wodzisław, ale obecnie reprezentują klub UKS STATIMA BIATHLON TEAM z Chorzowa. Fabian Suchodolski i Dawid Kufieta, przy współudziale zawodnika z Chorzowa Bartka Penkały, w biegu sztafetowym byli bezkonkurencyjni zdobyli złoty medal i zostali Mistrzami Polski.

Martyna Prajsnar wraz ze swoimi koleżankami z Chorzowa, w biegu sztafetowym uplasowały się tuż za podium, na czwartym miejscu. To nie koniec sukcesów młodych biathlonistów z Wodzisławia. W poprzednich dniach Fabian Suchodolski w biegu indywidualnym, po bardzo dobrym strzelaniu i świetnej pracy na trasie zdobył srebrny medal i stanął na drugim stopniu podium. Także w biegu sprinterskim bezbłędne strzelanie pozwoliło Fabianowi wywalczyć ponownie srebrny medal i w ten sposób został po raz drugi wicemistrzem Polski Młodzików.

Dawid Kufieta w biegu indywidualnym zajął 11. miejsce, a w sprincie zdobył wyśmienitą siódmą pozycję. Martyna Prajsnar w obu biegach zajęła znakomitą ósmą lokatę. Zaznaczyć należy, że trenerami tych młodych zawodników są byli reprezentanci Polski w biathlonie: Agnieszka Cyl oraz Michał Cyl.

Wyniki: TUTAJ


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl