Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Odra Wodzisław wyjaśnia jak Mario Barrera pogodzi obowiązki

15.03.2019 21:03 | 7 komentarzy | kozz

56-letni argentyński szkoleniowiec Mario Barrera z początkiem lutego 2019 roku został ogłoszony Managerem ds. Sportowych Odry Wodzisław i Akademii Piłkarskiej. Kilka dni temu Odra poinformowała, że Barrera został trenerem hiszpańskiego Club Deportivo Alcoyano SAD. Jak zatem Argetyńczyk ma zamiar pogodzić obowiązki w dwóch klubach?

Odra Wodzisław wyjaśnia jak Mario Barrera pogodzi obowiązki
fot. Odra Wodzisław Śl.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Barrera to znane nazwisko w piłkarskim świecie. - Byliśmy bardzo zadowoleni, że w tak krótkim czasie zapracowaliśmy na swoją markę i taki trener jak Mario Barrera zdecydował się na pracę u nas - powiedział Adam Burek, asystent trenera pierwszego zespołu Odry, Ryszarda Wieczorka.

Jak tłumaczy Burek, Mario Barrera mimo, że objął posadę pierwszego trenera w CD Alcoyano, wciąż pozostaje pracownikiem wodzisławskiego klubu. - Nie mogliśmy przejść obojętnie obok propozycji, którą w ostatnim czasie dostał i nie mogliśmy blokować jego rozwoju. Alcoyano, to jest jego rodzinny Klub, któremu Mario chce pomóc w trudnym momencie - tłumaczy trener Burek.

Alcoyano zajmuje obecnie trzecie miejsce od końca w grupie III Segunda Division B (trzeci poziom rozgrywkowy w Hiszpanii) i jest zagrożony spadkiem. Ostatnio zanotował serię czterech porażek z rzędu, a Barrera chce wyciągnąć bliski jemu klub z dołka. 

W klubie twierdzą, że obowiązki w Hiszpanii nie odbiją się negatywnie na działaniach Akademii Piłkarskiej Odry Wodzisław. - Mario pełni nadzór merytoryczny nad funkcjonowaniem Akademii, na miejscu jego założenia realizują pracownicy Akademii, a za weryfikacje działań również odpowiedzialni są ludzie związani z Akademią. Sam Mario będzie przylatywał do Wodzisławia Śląskiego raz na dwa miesiące, na kilka dni. Szkoleniowiec codziennie poprzez kontakt ze mną i trenerem Jackiem Gorczycą będzie kontrolować pracę Akademii - zakończył Adam Burek.