Czwartek, 18 kwietnia 2019

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Zapaśnicy Unii Racibórz wygrali klasyfikację drużynową

19.03.2019 08:23 | 0 komentarzy | dud

W sobotę 16 marca zawodnicy raciborskiej Unii z dużym powodzeniem startowali w Katowicach w Mistrzostwach Śląska Dzieci i Kadetów w zapasach w stylu klasycznym.

Zapaśnicy Unii Racibórz wygrali klasyfikację drużynową
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
W młodszej grupie wiekowej złote medale wywalczyli Ignacy Kosmala (42 kg) i Dawid Dziadosz (47 kg). Na drugich miejscach rywalizację ukończyli Kuba Mosek (47 kg), Kacper Ligęza (59 kg), Paweł Płoskonka (53 kg) i Kuba Kosik (32 kg). Z kolei medale brązowe przywieźli do domu Robert Huptaś (47 kg) i Michał Czech (59 kg).

W starszej grupie wiekowej na zawodach w stolicy Górnego Śląska na najwyższym stopniu podium stanęli Szymon Sosnowski (35 kg), Kamil Sosnowski (65 kg) oraz Kacper Pogorzelski (110 kg). Drugą pozycję zajął Michał Rostek (65 kg), a na trzecich miejscach rywalizację ukończyło czterech zawodników Unii: Hugo Kieś - Wiśniewski (65 kg), Andrea Ratajczak (80 kg), Igor Skiba (71 kg) i Filip Beska (60 kg).

Ponadto Miejski Klub Zapaśniczy Unia Racibórz okazał się najlepszy w klasyfikacji drużynowej. Zawodnicy wyprzedzili zespoły Slavii Ruda Śląska i GKS-u Katowice. 

MKZ Unia Racibórz


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl