Sobota, 20 kwietnia 2019

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Akademiczki kończą sezon na 8. miejscu

26.03.2019 09:20 | 0 komentarzy | rafbl

W niedzielnym meczu rozgrywanym podczas turnieju w Opolu, którego stawką było siódme miejsce na zakończenie zmagań w I Lidze Kobiet Solna Wieliczka pewnie pokonała w trzech setach gliwicki AZS Politechniki Śląskiej.

Akademiczki kończą sezon na 8. miejscu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek niedzielnego spotkania należał do gliwiczanek, które szybko wyszły na pięciopunktowe prowadzenie (1:6). Taki stan rzeczy utrzymywał się tylko przez chwilę, bowiem, w kilku kolejnych akcjach Solna odrobiła straty i doprowadziła do remisu po 8. AZS zdołał ponownie odskoczyć, tym razem na dwa "oczka" (9:11), jednak przestój jaki im się przytrafił sprawił, że rywalki ponownie wyrównały i po chwili same odskoczyły na pięć punktów (16:11). Wchodząc w decydującą fazę seta siatkarki z Wieliczki utrzymały bezpieczną przewagę (20:14). Akademiczki zdołały zbliżyć się co prawda na dwa punkty (20:18), jednak przegrały ostatecznie do 21.

Drugą partię ponownie lepiej rozpoczęły Akademiczki, które prowadziły 1:4 jednak podobnie jak w partii poprzedniej rywalki szybko doprowadziły do remisu (6:6). Od tego momentu gra wyrównała się i na niewielkim prowadzeniu znajdował się raz jeden raz drugi zespół. Taki stan rzeczy utrzymywał się do stanu po 14, kiedy to sześciopunktową serią popisały się wieliczanki, które dzięki temu wkraczając w decydujące akcje partii prowadziły bezpiecznie 20:14. AZS nie był w stanie odwrócić losów partii i przegrał do 20.

Od pierwszych piłek trzeciego seta na prowadzeniu znajdowały się siatkarki Solnej, które już w początkowej fazie seta wyszły na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Gliwiczanki prowadzone trenera Wojciecha Czaplę nie były w stanie zniwelować strat i w środkowej fazie seta przegrywały czterema punktami (13:9). Wchodząc w decydujący fragment seta wieliczanki powiększyły przewagę do sześciu punktów (19:13). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i set zakończył się pewnym zwycięstwem Solnej do 18, która wygrała całe spotkanie 3:0 dzięki czemu zajęła w lidze siódme miejsce.

7R Solna Wieliczka - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (25:21, 25:20, 25:18)

Solna: Wystel, Grabka, Szczykieł, Fedorek, Wisz, Gawlik oraz Bąkowska (libero), Skowron, Wesół, Buczek

AZS: Nadziałek, Ciesielczyk, Osadchuk, Kowalczyk, Stroińska, Abramajtys oraz Elko (libero), Piątek (libero), Trocińska, Pelc, Nowak, Woźniczka