Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trudne zadanie przed Unią. Wicelider w Raciborzu

Unia Racibórz w sobotę powalczy o pierwsze zwycięstwo w 2019 roku. Zadanie nie będzie łatwe, bo na Zamkową przyjdzie wicelider, Kuźnia Ustroń.

Trudne zadanie przed Unią. Wicelider w Raciborzu
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Początek tegorocznych zmagań w II grupie IV ligi nie był najlepszy dla Unii. W pierwszym meczu po wznowieniu rozgrywek raciborzanie niespodziewanie przegrali z najgorszą drużyną tego sezonu, Płomieniem Połomia (2:3). W kolejnym spotkaniu było już nieco lepiej, ale remis 2:2 z przedostatnią Spójnią Landek również nie mógł do końca zadowolić sympatyków klubu.

Kuźnia Ustroń zaczęła znacznie lepiej. Najpierw pokonała na wyjeździe LKS Goczałkowice-Zdrój 2:0, a przed tygodniem wygrała przed własną publicznością z Odrą Centrum Wodzisław Śląski 3:1. Rywal jest więc znacznie silniejszy od poprzednich, ale... skoro nie poszło z drużynami z dna, to przekornie może pierwsze zwycięstwo uda się zdobyć w starciu z mocniejszą ekipą?

Do spotkania 18. kolejki Unia podejdzie z 19 punktami na koncie. Zajmujący 10. miejsce w tabeli raciborzanie wywalczyli o 16 "oczek" mniej od Kuźni. Podopieczni trenera Grzegorza Jakosza muszą zwracać uwagę na to, co dzieje się za ich plecami. O ile Płomień Połomia ma aż o 12 punktów mniej, tak już przedostatnia Spójnia Landek traci do Unii tylko pięć "oczek". Jeśli więc IV liga ma zostać w Raciborzu, trzeba zacząć punktować. Zwłaszcza u siebie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].