SPR Sośnica z cenną wygraną w stolicy

W niedzielne popołudnie w Warszawie rozegrano spotkanie 18. kolejki rozgrywek I Ligi piłkarek ręcznych, w którym plasujący się na trzecim miejscu w tabeli miejscowy UKS Varsovia podejmował gliwicki SPR Sośnicę, która zajmuje piątą lokatę. W obfitującym w wiele zwrotów akcji spotkaniu minimalnie lepsze okazały się przyjezdne, które wygrały jedną bramką.

Od początku spotkania na prowadzeniu znajdowały się przyjezdne, które zbudowały sobie trzybramkową przewagę (2:5). Z czasem warszawianki zaczęły odrabiać straty i szybko doprowadziły do remisu po 6, a w połowie pierwszej części gry same wyszły na prowadzenie (8:7). Przestój w grze gliwiczanek, które przez blisko pięć minut nie były w stanie rzucić bramki sprawił, że w pewnym momencie przegrywały one juz czterema bramkami (14:10). Zryw w końcówce sprawił że Sośnica odrobiła część strat i schodząc na przerwę przegrywała 16:14.

W drugiej połowie przez większość czasu bezpieczną przewagę utrzymywały gospodynie. Dopiero w 47. minucie po trafieniu z rzutu karnego Aleksandry Dronzikowskiej do remisu doprowadziła Sośnica (25:25). Kilka minut później Varsovia odbudowała swoją dwubramkową przewagę (28:26), jednak ambitne gliwiczanki ponownie wyrównały (29:29) co zwiastowało wyrównaną końcówkę. Warszawianki starały się ponownie odskoczyć jednak SPR nie pozwolił im na to i zdobył w końcówce decydującą bramkę wygrywając 32:33 z wyżej notowanym rywalem.

Dzięki wygranej gliwickie szczypiornistki utrzymały 5. miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie Sośnica rozegra już w sobotę kiedy to we własnej hali podejmować będzie MTS Żory. Początek meczu o godzinie 16.

UKS Varsovia Warszawa - SPR Sośnica Gliwice 32:33 (16:14)

UKS: Klarkowska - Adamiec 7, Zawadzka 5, Gerej 4, Jarosiewicz 4, Radzikowska 4, Dronzikowska 4, Koc 3, Brzyk 1, Lewandowska, Włodkowska, Janicka. Trener: Roman Mont

SPR: Wróbel, Zizulewska - Wyrzychowska 7, Golec 7, Kostrzewska 5, Olejarczyk 5, Walus 3, Powyszyńska 2, Smodis 2, Reichel 1, Frątczak 1, Walentyńska, Zalewska. Trener: Marta Piorun

Sędziowie: Paweł Podsiadło, Adam Świostek