Niedziela, 17 stycznia 2021

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

Epidemia koronawirusa:

Studenci PWSZ sezon zaczęli od Branic

02.04.2019 19:09 | 0 komentarzy | (q)

Studenci PWSZ kierunku wychowanie fizyczne zawitali w Branicach, aby wziąć udział, jak co roku w Międzynarodowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt. Studenci wspomagali piłkarki masażem sportowym (tzw. masażem turniejowym).

Studenci PWSZ sezon zaczęli od Branic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawody odbyły się 30 marca, gdzie uczestniczyły piłkarki z Czech, Słowacji oraz Polski. Oprócz masażu sportowego studenci wraz z pracownikami naukowymi z Instytutu Kultury Fizycznej – równolegle przeprowadzali badania prawidłowości budowy stóp – na podostopie, pomiaru składu ciała i pomiary antropometryczne.

Edward Czyszczoń (organizator turnieju) - Bardzo dziękuję Markowi Jendryskowi za przyjazd ze studentami na nasz turniej, za wykonywanie masażu sportowego przez studentów. Dziękuję również Pracownikom Naukowym Danucie Zwolińskiej i Danucie Nowosielskiej-Swadźba za wykonywanie badań medycznych. Ogromne podziękowania Dyrekcji Instytutu Kultury Fizycznej za wyrażenie zgody i pomoc w organizacji tych zawodów.

Marek Jendrysek (opiekun studentów) – Bardzo dziękuję organizatorom za zaproszenie Nas na ten wspaniały Turniej, który umożliwił Moim Studentom wykazania się nabytymi umiejętnościami. Masaż sportowy w Zespołowych Grach Sportowych i do tego w ramach jednodniowego turnieju, gdzie każda drużyna rozgrywa 5 -7 spotkań – jest najcięższym rodzajem masażu sportowego – to masaż sportowy-turniejowy, w skład którego wchodzi masaż przed startem, między meczami, wspomagający, podtrzymujący, po starcie. Bardzo dziękuję Moim Studentom za wszelkie zaangażowanie. Jestem bardzo zadowolony.