Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Sensacja w Łodzi. Wodzisławianki ograły dominatora

22.04.2019 10:10 | 0 komentarzy | adi

Zawodniczki SWD Wodzisław Śląski sensacyjnie pokonały SMS Łódź 1:0 w Makroregionalnej Lidze Juniorek Młodszych.

Sensacja w Łodzi. Wodzisławianki ograły dominatora
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak duży jest to sukces, dowodzą liczby. Drużyna SMS-u, składająca się w dużej mierze z reprezentantek Polski, w ubiegłym sezonie nie straciła ani jednego punktu, w tym roku - do meczu z SWD - nawet ani jednej bramki. Dwa lata temu zespół z Wodzisławia Śląskiego przegrał z łodziankami 0:19, a rok temu w Czyżowicach uległ 3:5.

Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy, chociaż przyjezdne mogły prowadzić - Katja Skupień trafiła w słupek, a Roksana Gulec w poprzeczkę. W drugiej połowie Gulec już lepiej przymierzyła i z rzutu wolnego skierowała piłkę do siatki. Po bramce SMS rzucił się do odrabiania strat, ale nie zdołały pokonać Roksany Kryspin. Zawodniczki SWD zagrały świetne spotkanie i dzięki wygranej mogą cieszyć się z pierwszego miejsca w swojej grupie w Makroregionalnej Lidze Juniorek Młodszych. Podkreślić można, że trener Wojciech Glenc w spotkaniu z SMS-em nie przeprowadził ani jednej zmiany.

Następnym przeciwnikiem SWD będzie drużyna Polonii Tychy (28 kwietnia, 15:00 przy Bogumińskiej).

SMS Łódź - SWD Wodzisław Śląski 0:1 (0:0)

Bramka: Roksana Gulec

SMS: Oliwia Macała - Justyna Libera, Weronika Kaczor (Nikola Rajchel), Małgorzata Lichwa, Wiktoria Szubert (Klaudia Wojtkowiak), Pola Lulkowska (Małgorzata Dziamska), Nadia Krezyman, Julia Dobroń (Julia Kolis), Urszula Jankowska, Patrycja Czuj (Oliwia Gała), Julia Dyśkowska (Patrycja Marcinkowska). Trener: Adrian Sokołowski.

SWD: Roksana Kryspin - Zuzanna Przeciszewska, Sonia Nierychło, Katarzyna Jaszek, Zuzanna Karwowska - Katarzyna Psota, Paulina Zawadzka, Aleksandra Szołucha - Katja Skupień, Roksana Gulec - Nicole Jendrzejczyk. Trener: Wojciech Glenc.