Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

JP Telebim RLPS: Czy Lunatycy przełamią Leśną Perłę w meczu o złoto? Finały już w sobotę!

24.04.2019 14:26 | 0 komentarzy | MK

Siatkarze amatorzy zakończą sezon turniejem finałowym, który rozegrają w sobotę 27 kwietnia na Arenie Rafako w Raciborzu.

JP Telebim RLPS: Czy Lunatycy przełamią Leśną Perłę w meczu o złoto? Finały już w sobotę!
W sezonie 2017/2018 Leśna Perła pokonała w finale Lunatyków 3:2
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W wielkim finale raciborskiej ligi amatorów zmierzą się dwie potęgi ligi – aktualny mistrz Ligi Leśna Perła Damons Rybnik z wicemistrzem Zoo-Mar Lunatykami. W zeszłym roku Leśna Perła wygrała finał po zaciętym meczu i tie-breaku 3:2. W tym sezonie te dwie ekipy mierzyły się dwa razy. W bezpośrednich dwóch potyczkach raz wygrywał mistrz, a raz wicemistrz Ligi. Warto dodać, że Lunatycy w tym sezonie jako jedyni ograli Leśną Perłę po jej serii 31 zwycięstw bez porażki. Te dwie ekipy naszpikowane gwiazdami z pewnością stworzą piękny siatkarski spektakl, ponieważ dysponują świetnym potencjałem i nie mniej ważnym doświadczeniem w zasadzie na każdej pozycji na boisku. Lunatycy mają dodatkowo motywację, by zrewanżować się Leśnej Perle za porażki w finałach w dwóch ostatnich sezonach, natomiast Leśna Perła walczy o trzeci triumf z rzędu i zdobycie przechodniego Pucharu Ligi na własność. Kibice mogą spodziewać się więc wyrównanego i zaciętego finału rozgrywek.

O trzecie miejsce zmierzą się w tym sezonie ekipy Nowiny.pl Katolik Group i Agrotim-Na Fali. Nowiny.pl Katolik Group zagrają trzeci rok z rzędu o brązowy medal rozgrywek. Rok i dwa lata temu „medialna” ekipa dwukrotnie przegrywała walkę o trzecie miejsce z Enterem El-Bis Instal Mag. W tym roku Nowiny.pl stworzyły projekt „razem po medal” z nowym sponsorem firmą Katolik Group z Kietrza i są na dobrej drodze do zrealizowania medalowego celu.

Drużyna Agrotim-Na Fali stanie w swym debiucie przed szansą zdobycia pierwszego medalu dla drużyny. Ta drużyna debiutuje w lidze, ale w swoim składzie dysponuje wieloma doświadczonymi siatkarzami, którzy grali w poprzednich sezonach w wielu czołowych klubach ligi. Teraz będą chcieli pokazać, że stać ich na medal rozgrywek już w pierwszym debiutanckim sezonie.

W meczu o piąte miejsce zmierzą się Progress Szkoła Językowa z Enterem El-Bis Instal Mag, a w meczu o siódme miejsce JP Telebim 13 zagra z Omertą Northern. Sezon już zakończyła drużyna Złotnika, która zajęła dziewiąte miejsce w lidze i SNW Galmet Głubczyce, który uplasował się na ostatniej dziesiątej pozycji.

Emocjonująco będzie również w rozgrywakach fiinałowych ligi kobiet. W finale zmierzą się dwie najlepsze drużyny w tabeli Volleyball Sisters z KRS TKKF Jastrząb, a w meczu o trzecie miejsce zobaczymy PV Volley Krapkowice z CKZiU Nr 1 Inbras Lejdis. Miejsce piąte w lidze zajęła ekipa ALSK Feniks Żory.

Turniej finałowy siatkarzy amatorów zostanie rozegrany 27 kwietnia na Arena Rafako w Raciborzu. Organizatorzy przewidzieli wiele, atrakcji, nagród i fotobudkę dla kibiców.  Szczegółowy terminarz rozgrywania meczów podajemy poniżej. Serdecznie zapraszamy.

Turniej finałowy – 27 kwietnia, Arena Rafako

godz. 9:00 - mecz o 7. miejsce mężczyzn
Omerta Northern - JP Telebim 13

godz. 9:00 - mecz o 5. miejsce mężczyzn
Enter El-Bis Instal Mag - Progress Szkoła Językowa

godz. 10:00 - mecz o 3. miejsce kobiet
PV Volley Krapkowice -  CKZiU Nr 1 Inbras Lejdis

godz. 14:00 - mecz o 3. miejsce mężczyzn
Nowiny.pl Katolik Group - Agrotim-Na Fali

godz. 14:00 - finał kobiet
Volleyball Sisters -  KRS TKKF Jastrząb

godz. 16.30 - finał  mężczyzn
Leśna Perła Damons Rybnik - Zoo-Mar Lunatycy

Zobacz więcej na www.rlps.com.pl oraz na portalu Facebook