Jastrzębianie na remis z "Góralami"

GKS Jastrzębie zremisował 2:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Początek spotkania należał do gospodarzy. W 8. minucie bliski pokonania Drazika był Sabala, kiedy to po rzucie rożnym główkował tuż nad poprzeczką. Cztery minuty później dobiegła końca seria GKS-u bez straty bramki. Po kornerze Rzuchowski strzałem z bardzo ostrego kąta dał Podbeskidziu prowadzenie.

Stracona bramka podziałała na gości jak płachta na byka i w 26. minucie było już 2:1 dla GKS-u. Dziesięć minut po golu dla bielszczan do remisu doprowadził Kamil Adamek, robiąc użytek ze świetnego dośrodkowania swojego młodszego brata. Z kolei kilka minut później ósmą bramkę w tym sezonie zdobył Szymura po dośrodkowaniu Farida z rzutu rożnego. W 33. minucie Kamil Adamek miał kolejną okazję po podaniu od brata, jednak nie zdołał opanować piłki w polu karnym i oddać strzału.

W kolejnych minutach dwukrotnie swoje umiejętności musiał zaprezentować Drazik. O ile strzał Płachety nie był zbyt groźny, o tyle uderzenie Sabali w 38. minucie zmierzało w samo okienko bramki i bramkarz GKS-u końcami palców zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Pięć minut po zmianie stron ręką w polu karnym zagrał Gojny i sędzia podyktował rzut karny, który na gola pewnym strzałem zamienił Jaroch. GKS posiadał jednak nieznaczną przewagę i co chwilę pojawiał się w okolicy pola karnego Podbeskidzia. W 61. minucie Szymura mógł zdobyć drugiego gola, ale po dobrym dośrodkowaniu nieczysto trafił w piłkę, czym ułatwił interwencję Leszczyńskiemu.

W 71. minucie z dystansu uderzał aktywny Rafał Adamek, jednak piłka przeleciała metr od słupka. Trzy minuty później piłka trafiła do Gojnego, ten nieczysto uderzył i wyszło z tego podanie pod bramkę, gdzie z kilku metrów spudłował Kamil Adamek. Dwie minuty później kolejną świetną akcję przeprowadził Rafał Adamek. W polu karnym nawinął dwóch obrońców, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany.

W 87. minucie ponownie przed stratą bramki gości uchronił Drazik, blokując strzał z bliska jednego z zawodników Podbeskidzia, a po chwili broniąc uderzenie z dystansu.

GKS zajmuje obecnie piąte miejsce z 45 punktami na koncie.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Jastrzębie 2:2 (1:2)

Bramki: Rzuchowski 12., Jaroch 50. (k) - Adamek 21., Szymura 26.

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński - Bartosz Jaroch, Aleksander Komor, Dominik Jończy, Kacper Gach, Kacper Kostorz, Adrian Gomez, Michał Rzuchowski (86. Guga Palavandishvili), Przemysław Płacheta (81. Roberto Gandara), Marko Roginić, Valerijs Sabala (67. Przemysław Mystkowski).

GKS: Grzegorz Drazik - Adam Wolniewicz, Kacper Kawula, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Rafał Adamek, Bartosz Jaroszek, Patryk Skórecki (69. Oskar Mazurkiewicz), Farid Ali (85. Dawid Chochulski), Kamil Jadach, Kamil Adamek (88. Adam Żak).

Żółte kartki: Płacheta, Gomez, Gach - Szymura, Mazurkiewicz.

Sędzia: Paweł Malec.