Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Epidemia koronawirusa:

W Krzyżanowicach rozpoczęli sezon rowerowy [ZDJĘCIA]

01.05.2019 11:22 | 0 komentarzy | mad

W rajdzie uczestniczy 150 rowerzystów.

W Krzyżanowicach rozpoczęli sezon rowerowy [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rowerzyści całymi rodzinami spotkali się pod centrum kultury w Tworkowie, tam w imieniu wójta Grzegorza Utrackiego powitał ich wicewójt Wolfgang Kroczek. Cykliści mieli do pokonania 42-kilometrową trasę, prowadzącą przez sołectwa Krzyżanowic oraz pobliskie czeskie miejscowości. Rajd zakończył się przy tworkowskim basenie. Tam na uczestników czekał gorący bigos.

Podczas rajdu nastąpiło również oficjalne otwarcie nowej ścieżki rowerowej przy Meandrach Odry. Chodzi o powstałą w pasie drogi krajowej nr 78 (pomiędzy ul. Łąkową w Chałupkach, a ul. Młyńską w Zabełkowie). To odcinek o długości około 830 metrów. Koszt inwestycji wyniósł lekko ponad 553 tys. złotych, z czego około 406 tys. zł dofinansowano w ramach projektu "Udostępnienie Odry i Olzy".

Ścieżka rowerowa przy Meandrach Odry oficjalnie otwarta. Wstęgę przecięli: Ewa Widera, pracownica referatu pozyskującego środki zewnętrzne w krzyżanowickim urzędzie (pani Ewa jest również radną powiatową, na zdjęciu z lewej strony), wójt Grzegorz Utracki, weteranka krzyżanowickich rajdów - pani Janina z Gaszowic (na zdjęciu z prawej strony) oraz dzieci: Zosia, Alicja i Rafał. Fot. UG w Krzyżanowicach.

Ludzie:

Ewa Widera

Ewa Widera

Radna Powiatu Raciborskiego

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Wolfgang Kroczek

Wolfgang Kroczek

Wicewójt gminy Krzyżanowice