W derbach GKS-ów lepsi tyszanie

W rozegranym awansem derbowym spotkaniu 33. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Tychy pokonał na własnym stadionie swojego imiennika z Jastrzębia-Zdroju 2:1. Goście przerwali tym samym serię siedmiu ligowych meczów z rzędu bez porażki.

Jako pierwsi zagrożenie w środowym meczu stworzyli jastrzębianie W 4. minucie niecelnie głową na bramkę tyszan uderzał Farid Ali. W kolejnym minutach po dobrze wykonanych rzutach rożnych goście dwukrotnie zagrozili gospodarzom jednak na posterunku był bramkarz tyszan - Konrad Jałocha. Na odpowiedź miejscowych trzeba było czekać do 25 minuty. Wtedy to przed polem karnym przyjął piłkę Łukasz Grzeszczyk, który precyzyjnym strzałem nie dając szans na skuteczną interwencję Grzegorzowi Drazikowi otworzył wynik meczu. W kolejnych minutach gospodarze starali się podwyższyć wynik, jednak w 40. minucie to jastrzębianie byli bliżej wyrównania kiedy to minimalnie na poprzeczką uderzył Ali. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i na przerwę obydwa zespoły schodziły przy wyniku 1:0.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już po sześciu minutach podwyższyli swoje prowadzenie. Świetną indywidualną akcja popisał się Hubert Adamczyk, który strzałem z dziesięciu metrów pokonał bramkarza przyjezdnych. W 62. minucie po faulu na Kamilu Adamku rzut wolny 30 metrów od bramki gospodarzy mieli jastrzębianie. Precyzyjną wrzutkę na bramkę strzałem głową zamienił Bartosz Jaroszek. Gospodarze starali się odpowiedzieć trzy minuty później, jednak niecelnie głową uderzył zdobywca pierwszej bramki dla tyszan. Kilka minut później stuprocentową okazję na podwyższenie prowadzenia zmarnował Jakub Vojtuš, który... przestrzelił z 5 metrów. W 75. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Jakub Wróbel. W końcowych minutach jastrzębianie starali się doprowadzić do remisu jednak tyszanie odparli ich ataki. Gospodarze wygrali ostatecznie 2:1 i dzięki trzem zdobytym punktom wyprzedzili w ligowej tabeli jastrzębian i awansowali na 5. miejsce.

GKS Tychy - GKS Jastrzębie 2:1 (1:0)

Łukasz Grzeszczyk 25., Hubert Adamczyk 51. - Bartosz Jaroszek 62.

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Marcin Biernat, Maciej Mańka, Marcin Kowalczyk, Łukasz Grzeszczyk, Jakub Vojtuš (91. Mateusz Piątkowski), Jakub Piątek, Sebastian Steblecki, Hubert Adamczyk, Dawid Abramowicz, Kacper Piątek (68. Omar Monterde)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik, Kamil Jadach (58. Patryk Skórecki), Farid Ali (58. Oskar Mazurkiewicz), Jakub Wróbel, Dominik Kulawiak, Kamil Szymura, Marek Mróz, Kamil Adamek, Bartosz Jaroszek (82. Dawid Chochulski), Adam Wolniewicz, Dawid Gojny

Żółta kartka: Steblecki - Wróbel, Jaroszek, Kulawiak

Czerwona kartka: Wróbek (75. za drugą żółtą)

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź)