Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Derby gminy dla Buku Rudy [ZDJĘCIA]

Choć to tylko spotkanie średniaków raciborskiej A klasy, to na ten mecz zawsze spogląda się z zupełnie innej strony - to derby Gminy Kuźnia Raciborska. Buk Rudy w niedzielę okazał się lepszy od Stali Kuźnia Raciborska wygrywając 2:0.

Derby gminy dla Buku Rudy [ZDJĘCIA]
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Od pierwszych minut stroną przeważającą w ataku byli gospodarze, którzy co kilka minut oddawali strzały na bramkę ekipy z Kuźni Raciborskiej. Goście również mieli swoje okazje, ale do bramki po 25. minutach pierwszy trafił Mariusz Wanglorz z zespołu gospodarzy, który dobrze wykorzystał dośrodkowanie i uprzedzając bramkarza Stali wpakował głową piłkę do bramki. Jeszcze przed przerwą Buk mógł podwyższyć na 2:0, bo rzut karny wykonywał Procek. Tym razem lepszy jednak był golkiper z Kuźni. Drugi gol dla Rud padł tuż po przerwie, a na listę strzelców wpisał się Mario Jendryka. W drugiej części meczu goli nie było za to sędzia często karał piłkarzy kartkami. Buk pokonał Stal w derbach 2:0 i oddalił się w tabeli od rywala z Kuźni na 6 punktów.

Buk Rudy - Stal Kuźnia Raciborska 2:0 (1:0)

Wanglorz 25., Jendryka 46.

Żółte kartki: Wilczek, Bębenek, Żyła, Swoboda (Buk) - Musioł, Szabałowski, Słupina, Kijas (Stal)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].