Awanse i spadki – stan na dzień 15.05.2019
Wyniki kilku ostatnich meczów sprawiły, że w porównaniu do poprzedniego tygodnia na miejscach premiowanych awansem i zagrożonych degradacją nastąpiły kolejne zmiany. Największy wpływ na bieżące roszady ma aktualna pozycja Unii Racibórz. Zapraszamy do lektury i dokładnej analizy.
IV liga – grupa 2 (Śląski ZPN)
- Baraż o awans do III ligi: Czaniec.
- Spadek do klasy okręgowej: Płomień Połomia, Spójnia Landek i Unia Racibórz.
AKTUALNA TABELA
Lp. | Drużyny | Mecze | Punkty | Bramki |
---|---|---|---|---|
1. | Czaniec | 25 | 51 | 40:15 |
2. | Decor Bełk | 25 | 50 | 53:30 |
3. | Kuźnia Ustroń | 25 | 48 | 50:25 |
4. | Drzewiarz Jasienica | 25 | 46 | 42:27 |
5. | Tyski Sport II | 25 | 44 | 44:32 |
6. | Polonia Łaziska Górne | 24 | 42 | 37:25 |
7. | Czechowice-Dziedzice | 25 | 38 | 42:31 |
8. | Goczałkowice | 25 | 32 | 35:32 |
9. | Podbeskidzie B-B II | 25 | 32 | 33:39 |
10. | Wilki Wilcza | 25 | 31 | 36:43 |
11. | Radziechowy-Wieprz | 25 | 29 | 28:28 |
12. | Odra Centrum Wodzisław Śl. | 25 | 26 | 35:34 |
13. | Dąb Gaszowice | 25 | 25 | 32:60 |
14. | Unia Racibórz | 25 | 23 | 31:46 |
15. | Spójnia Landek | 24 | 22 | 23:37 |
16. | Płomień Połomia | 25 | 7 | 26:83 |
Klasa okręgowa – grupa 2 (Śląski ZPN)
- Awans do IV ligi: Unia Książenice.
- Spadek do rybnickiej A klasy: Naprzód Rydułtowy.
AKTUALNA TABELA
Lp. | Drużyny | Mecze | Punkty | Bramki |
---|---|---|---|---|
1. | Unia Książenice | 25 | 61 | 85:34 |
2. | Rymer Rybnik | 25 | 61 | 79:25 |
3. | Piast Gliwice II | 25 | 54 | 85:32 |
4. | Jedność Przyszowice | 25 | 45 | 71:50 |
5. | Czerwionka | 25 | 42 | 56:46 |
6. | Zameczek Czernica | 25 | 40 | 40:34 |
7. | Sośnica Gliwice | 25 | 38 | 47:44 |
8. | Pierwszy Chwałowice | 25 | 35 | 64:47 |
9. | ROW Rybnik II | 25 | 35 | 62:48 |
10. | Orzeł Mokre | 25 | 33 | 49:60 |
11. | Rachowice | 25 | 27 | 31:59 |
12. | Tęcza Wielowieś | 25 | 23 | 33:52 |
13. | Naprzód Lipiny | 25 | 23 | 30:78 |
14. | Przyszłość Ciochowice | 25 | 20 | 30:53 |
15. | Czarni Pyskowice | 25 | 17 | 26:76 |
16. | Naprzód Rydułtowy | 25 | 14 | 34:84 |
Klasa okręgowa – grupa 3 (Śląski ZPN)
- Awans do IV ligi: Odra Wodzisław Śląski.
- Spadek do raciborskiej A klasy: Przyszłość Rogów, Kornowac, Rafako Racibórz, Naprzód Syrynia i Naprzód Czyżowice.
- Spadek do rybnickiej A klasy: Gwiazda Skrzyszów.
AKTUALNA TABELA
Lp. | Drużyny | Mecze | Punkty | Bramki |
---|---|---|---|---|
1. | Odra Wodzisław Śląski | 25 | 69 | 110:14 |
2. | Unia Turza Śląska | 25 | 64 | 101:16 |
3. | Forteca Świerklany | 25 | 51 | 61:37 |
4. | Naprzód Borucin | 25 | 45 | 59:37 |
5. | Granica Ruptawa | 25 | 42 | 59:44 |
6. | Polonia Marklowice | 25 | 42 | 33:35 |
7. | Krzyżanowice | 25 | 40 | 45:39 |
8. | Nędza | 25 | 39 | 64:71 |
9. | Silesia Lubomia | 25 | 39 | 39:39 |
10. | Czarni Gorzyce | 25 | 35 | 48:48 |
11. | Gwiazda Skrzyszów | 25 | 33 | 45:32 |
12. | Naprzód Czyżowice | 25 | 27 | 49:64 |
13. | Naprzód Syrynia | 25 | 20 | 35:63 |
14. | Rafako Racibórz | 25 | 10 | 18:90 |
15. | Kornowac | 25 | 10 | 29:109 |
16. | Przyszłość Rogów | 25 | 9 | 25:82 |
A klasa (Podokręg Racibórz)
- Awans do klasy okręgowej: Tworków.
- Spadek do raciborskiej B klasy: Zawada, Lyski, Pszów, Zawada Książęca i Brzezie.
AKTUALNA TABELA
Lp. | Drużyny | Mecze | Punkty | Bramki |
---|---|---|---|---|
1. | Tworków | 25 | 64 | 100:27 |
2. | Krzanowice | 25 | 62 | 92:31 |
3. | Kobyla | 25 | 55 | 74:54 |
4. | Studzienna | 25 | 55 | 70:23 |
5. | Nowa Wieś | 25 | 44 | 76:43 |
6. | Rudy | 25 | 40 | 57:43 |
7. | Pietrowice Wielkie | 25 | 37 | 48:46 |
8. | Kuźnia Raciborska | 25 | 34 | 48:59 |
9. | Pawłów | 25 | 32 | 66:67 |
10. | Chałupki | 25 | 31 | 46:55 |
11. | Raszczyce | 25 | 30 | 53:64 |
12. | Brzezie | 25 | 25 | 32:54 |
13. | Zawada Książęca | 25 | 24 | 39:64 |
14. | Pszów | 25 | 24 | 39:70 |
15. | Lyski | 25 | 10 | 37:78 |
16. | Zawada | 25 | 9 | 26:125 |
A klasa (Podokręg Rybnik)
- Awans do klasy okręgowej: Łaziska.
- Baraż o utrzymanie się w rybnickiej A klasie: Gotartowice.
- Spadek do rybnickiej B klasy: Kamień i Dębieńsko.
AKTUALNA TABELA
Lp. | Drużyny | Mecze | Punkty | Bramki |
---|---|---|---|---|
1. | Łaziska | 25 | 62 | 66:25 |
2. | Radziejów-Popielów | 25 | 57 | 85:46 |
3. | Niewiadom | 25 | 52 | 71:34 |
4. | Orzepowice | 25 | 44 | 80:48 |
5. | Wilchwy | 25 | 40 | 67:38 |
6. | Żory | 25 | 40 | 68:64 |
7. | Bełk II | 25 | 39 | 71:42 |
8. | Radlin | 25 | 38 | 55:45 |
9. | Ochojec | 25 | 37 | 51:37 |
10. | Jejkowice | 25 | 36 | 54:45 |
11. | Baranowice | 25 | 31 | 46:64 |
12. | Boguszowice | 25 | 30 | 47:63 |
13. | Szczejkowice | 25 | 24 | 50:92 |
14. | Gotartowice | 25 | 20 | 34:78 |
15. | Dębieńsko | 25 | 14 | 32:89 |
16. | Kamień | 25 | 13 | 25:92 |
Sklep.nowiny.pl
Kursy InspiratON