Poniedziałek, 27 maja 2019

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Jastrzębski Węgiel ma nowego przyjmującego

17.05.2019 17:24 | 0 komentarzy | rafbl

Do zespołu Jastrzębskiego Węgla - brązowego medalisty Mistrzostw Polski zakończonego niedawno sezonu dołącza 21-letni przyjmujący - Tomasz Fornal. Zawodnik, który znalazł się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski podpisał z klubem dwuletnią umowę.

Jastrzębski Węgiel ma nowego przyjmującego
fot. pzps.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tomasz Fornal do klubu z Jastrzębia-Zdroju przenosi się z innego plusligowego zespołu - Cerradu Czarnych Radom, gdzie grał przez trzy sezony. Siatkarskie szlify zdobywał w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Młody przyjmujący wielokrotnie występował w młodzieżowej reprezentacji Polski, z którą zdobył Mistrzostwo Europy i Świata kadetów oraz Mistrzostwo Europy i Świata juniorów.

Bardzo dobre występy na parkietach Plus Ligi w poprzednim sezonie sprawiły, że znalazł on uznanie w oczach selekcjonera seniorskiej reprezentacji Polski - Vitala Heynena, który zdecydował się powołać go do szerokiej kadry reprezentacji Polski na sezon 2019.

O młodym zawodniku, którego w swoich składach chciało mieć wiele klubów Plus Ligi bardzo pozytywnie wypowiada się szkoleniowiec jastrzębskiego zespołu - Roberto Santilli, który widzi w nim wysokiej klasy gracza, który prezentuje wysoką jakość w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła:

To unikatowy siatkarz. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest wszechstronny. Prezentuje wysoką jakość w każdym elemencie: przyjęcia, ataku, ale i serwisu, bloku czy obrony. Tomasz musi zrobić kolejny krok naprzód w swojej karierze, w drużynie, która walczy o wysokie cele. U nas będzie miał okazję sprawdzić się w Lidze Mistrzów. Bez wątpienia będzie to wysokiej klasy gracz. Jastrzębski Węgiel może być ważnym punktem w jego karierze i wierzę, że zwiąże on swoje nazwisko z Klubem na dłużej, a to będzie z korzyścią dla obu stron - w takich słowach o młodym zawodniku wypowiada się szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla Roberto Santilli.

Fornal cieszy się, że ma możliwość dołączenia do zespołu, który zawsze walczy o najwyższe cele, w którym będzie mógł się rozwijać i zrobić postęp. Cieszy się również z faktu, że przerwę w rozgrywkach spędzi na kadrze i otrzyma możliwość zaprezentowania w niej swoich umiejętności:

Jastrzębski Węgiel to klub, w którym będę mógł się rozwijać i zrobić postępy. Tutaj zawsze walczy się o najwyższe cele, o medale, co będzie dla mnie ciekawym doświadczeniem. Fajnie, że ten okres wakacyjny spędzę na kadrze i pokażę swoje umiejętności. W tamtym roku nie udało się, ale w tym już dostałem od trenera szansę wyjazdu na turniej Ligi Narodów. Bardzo się z tego cieszę i postaram się udowodnić wszystkim, że był to dobry wybór - tak o swoim nowym klubie i o powołaniu do reprezentacji Polski wypowiada się Tomasz Fornal.

Tomasz Fornal jest kolejnym obok Dawida Konarskiego, Lukasa KampyJuliena Lynella, Christiana Fromma, Jakuba Buckiego, Piotra Haina, Jakuba Popiwczaka i Michała Szalachy zawodnikiem, który reprezentować będzie w przyszłym sezonie barwy jastrzębskiego klubu.