Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi

19.05.2019 20:21 | 0 komentarzy | (ak)

GKS Jastrzębie w świetnym stylu zakończył bardzo udany sezon. ROW Rybnik nie dał rady wydostać się ze strefy spadkowej i niestety opuszcza szeregi II ligi. W niższych klasach rozgrywkowych pewna awansu do rybnickiej A klasy jest już Jedność Grabownia-Golejów. Zapraszamy do lektury.

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

I liga (PZPN)

Wyniki XXXIV kolejki (17/18.05.2019)

  • GKS Jastrzębie – Sandecja Nowy Sącz 5:0 (3:0)
  • Gieksa Katowice – Bytovia Bytów 1:2 (1:1)
  • Chojniczanka Chojnice – Tyski Sport 4:1 (2:0)
  • Raków Częstochowa – Wigry Suwałki 1:2 (0:1)
  • Chrobry Głogów – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1)
  • Odra Opole – ŁKS Łódź 3:3 (0:3)
  • Stomil Olsztyn – Stal Mielec 2:5 (0:1)
  • Termalica Nieciecza – Warta Poznań 1:0 (0:0)
  • Puszcza Niepołomice – Garbarnia Kraków 3:2 (2:1)

TABELA KOŃCOWA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Raków Częstochowa347054:22
2.ŁKS Łódź346958:23
3.Stal Mielec346459:28
4.Sandecja Nowy Sącz345535:29
5.GKS Jastrzębie344843:38
6.Podbeskidzie B-B344852:46
7.Tyski Sport344748:41
8.Termalica Nieciecza344645:46
9.Puszcza Niepołomice344437:45
10.Chojniczanka Chojnice344249:49
11.Stomil Olsztyn344038:43
12.Odra Opole344047:58
13.Warta Poznań343931:43
14.Chrobry Głogów343929:39
15.Wigry Suwałki343740:56
16.Bytovia Bytów343745:50
17.Gieksa Katowice343734:45
18.Garbarnia Kraków342121:64

Awans do Ekstraklasy: Raków Częstochowa i ŁKS Łódź.

Spadek do II ligi: Garbarnia Kraków, Gieksa Katowice i Bytovia Bytów.


II liga (PZPN)

Wyniki XXXIV kolejki (18/19.05.2019)

  • ROW Rybnik – Znicz Pruszków 3:0 (1:0)
  • Pogoń Siedlce – Ruch Chorzów 1:0 (1:0)
  • Resovia Rzeszów – Rozwój Katowice 1:3 (1:1)
  • Siarka Tarnobrzeg – Skra Częstochowa 2:1 (0:1)
  • Elana Toruń – Olimpia Elbląg 1:2 (1:1)
  • Górnik Łęczna – Radomiak Radom 5:2 (3:1)
  • Błękitni Stargard – GKS Bełchatów 0:0
  • Gryf Wejherowo – Stal Stalowa Wola 1:3 (0:0)
  • Widzew Łódź – Olimpia Grudziądz 1:2 (0:0) mecz został rozegrany 08.05.2019 r.

TABELA KOŃCOWA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Radomiak Radom345967:28
2.Olimpia Grudziądz345965:44
3.GKS Bełchatów345841:22
4.Elana Toruń345651:37
5.Widzew Łódź345548:29
6.Pogoń Siedlce345154:42
7.Stal Stalowa Wola345147:45
8.Znicz Pruszków344647:60
9.Górnik Łęczna344649:55
10.Resovia Rzeszów344639:45
11.Skra Częstochowa344332:48
12.Błękitni Stargard344141:51
13.Olimpia Elbląg344028:38
14.Gryf Wejherowo344049:61
15.Siarka Tarnobrzeg343933:57
16.ROW Rybnik343833:41
17.Rozwój Katowice343438:52
18.Ruch Chorzów343237:44

Awans do I ligi: Radomiak Radom, Olimpia Grudziądz i GKS Bełchatów.

Spadek do III ligi: Ruch Chorzów, Rozwój Katowice, ROW Rybnik i Siarka Tarnobrzeg.


IV liga – grupa 2 (Śląski ZPN)

Wyniki XXVI kolejki (18/19.05.2019)

  • Decor Bełk – Płomień Połomia 3:5 (1:4)
  • Dąb Gaszowice – Odra Centrum Wodzisław Śląski 1:2 (1:2)
  • Radziechowy-Wieprz – Unia Racibórz 4:3 (0:3)
  • Czaniec – Czechowice-Dziedzice 2:3 (1:2)
  • Drzewiarz Jasienica – Kuźnia Ustroń 2:1 (1:0)
  • Goczałkowice – Polonia Łaziska Górne 5:2 (3:1)
  • Tyski Sport II – Wilki Wilcza 3:1 (2:1)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała II – Spójnia Landek 1:1 (0:0)

TABELA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Czaniec265142:18
2.Decor Bełk265056:35
3.Drzewiarz Jasienica264944:28
4.Kuźnia Ustroń264851:27
5.Tyski Sport II264747:33
6.Polonia Łaziska Górne254239:30
7.Czechowice-Dziedzice264145:33
8.Goczałkowice263540:34
9.Podbeskidzie B-B II263334:40
10.Radziechowy-Wieprz263232:31
11.Wilki Wilcza263137:46
12.Odra Centrum Wodzisław Śl.262937:35
13.Dąb Gaszowice262533:62
14.Spójnia Landek252324:38
15.Unia Racibórz262334:50
16.Płomień Połomia261031:86

Zapowiedź zaległego meczu XXIV kolejki (22.05.2019)

Polonia Łaziska Górne – Spójnia Landek (śr 18:00).

Zapowiedź XXVII kolejki (25/26.05.2019)

Unia Racibórz – Dąb Gaszowice (sb 17:00), Odra Centrum Wodzisław Śląski – Polonia Łaziska Górne (sb 17:00), Spójnia Landek – Płomień Połomia (sb 17:00), Wilki Wilcza – Czaniec (sb 17:00), Kuźnia Ustroń – Podbeskidzie Bielsko-Biała II (sb 17:00), Radziechowy-Wieprz – Czechowice-Dziedzice (sb 17:00), Goczałkowice – Drzewiarz Jasienica (sb 17:00), Tyski Sport II – Decor Bełk (nd 11:00).