Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Epidemia koronawirusa:

Valencia piłkarzem sezonu. Piast Gliwice obficie nagrodzony na Gali Ekstraklasy

20.05.2019 21:40 | 0 komentarzy | kozz

24-letni pomocnik nowego mistrza Polski - Piasta Gliwice został wybrany najlepszym zawodnikiem sezonu w ekstraklasie. Trenerem sezonu wybrano Waldemara Fornalika, szkoleniowca Piasta. Ponadto z drużyny Piasta nagrodzono bramkarza, obrońcę, pomocnika i młodzieżowca.

Valencia piłkarzem sezonu. Piast Gliwice obficie nagrodzony na Gali Ekstraklasy
Joel Valencia / fot. Julia Iskra
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wśród nominowanych na zawodnika sezonu ekstraklasy znaleźli się Igor Angulo (Górnik), Aleksandar Sedlar (Piast), Joel Valencia (Piast), Filip Mladenović (Lechia Gdańsk), Andre Martins (Legia Warszawa). Wygrał Joel Valencia.

Joel Valencia to Ekwadorczyk, który większość swojej piłkarskiej kariery spędził w Hiszpanii grając w rezerwach Realu Saragossa i Malagi, następnie trafił do UD Logroñés, a później do słoweńskiego FC Koper. Stamtąd w sezonie 2017/18 trafił do Piasta Gliwice. W pierwszym swoim sezonie w Polsce prezentował dobry poziom, ale swoje prawdziwe umiejętności pokazał właśnie w tym mijającym. W 33 meczach strzelił 6 goli, ale przede wszystkim był motorem napędzającym grę gliwickiego Piasta. Według ekspertów Joel w kolejnym sezonie może być jeszcze lepszy.

Młodzieżowcem sezonu został wybrany Patryk Dziczek, wychowanek Piasta Gliwice, reprezentant Polski U-21.

Bramkarzem sezonu został František Plach z Piasta Gliwice. W trakcie sezonu obronił 3 rzuty karne i 12 razy zachował czyste konto.

Obrońcą sezonu został Aleksandar Sedlar z Piasta Gliwice. Serb zagrał w 30 meczach i strzelił 6 goli.

Pomocnikiem sezonu został Joel Valencia z Piasta Gliwice. Ekwadorczyk jest pierwszym piłkarzem z Ameryki Południowej wyróżnionym na Gali Ekstraklasy.

Napastnikiem sezonu został Igor Angulo z Górnika Zabrze. Dostał także statuetkę za króla strzelców. Strzelił 24 bramki.

Trenerem sezonu wybrany został szkoleniowiec mistrzów Polski - Waldemar Fornalik. - Chcemy być mocniejsi i sprawić niespodziankę w europejskich rozgrywkach. Operacja Liga Mistrzów zaczęła się wczoraj - przyznał podczas gali szkoleniowiec Piasta.

Podczas Gali Ekstraklasy wyróżniono także kolejnych pięciu piłkarzy z galerii legend. Znalazł się wśród nich urodzony w Wodzisławiu Śląskim, Stanisław Oślizło, ośmiokrotny mistrz Polski z Górnikiem Zabrze. Strzelec jedynej bramki w historii polskiej piłki w finale Pucharu Zdobywców Pucharów w meczu z Manchesterem City.