Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Otwarte Mistrzostwa Śląska w Rudzińcu za nami

22.05.2019 10:05 | 0 komentarzy | rafbl

W niedzielę na boiskach do siatkówki plażowej w Rudzińcu pojawiły się panie, które rozegrały pierwszy z turniejów cyklu IV Otwartych Mistrzostwach Śląska. W rywalizacji udział wzięło udział 14 par.

Otwarte Mistrzostwa Śląska w Rudzińcu za nami
fot. Studio Fly Camera
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Cykl Otwartych Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej po raz czwarty organizowany jest pod patronatem Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. Stawką niedzielnego turnieju nad którym główny patronat objął radny powiatu gliwickiego - Józef Kruczek oprócz zwycięstwa były cenne rankingowe punkty, które decydować będą o miejscach w turnieju finałowym IV Otwartych Mistrzostw Śląska, który rozegrany zostanie w dniach 3-4 sierpnia w Koszęcinie. Udział weźmie siedem najwyżej sklasyfikowanych. Ósmym uczestnikiem będzie para, która otrzyma od organizatorów dziką kartę.

Turniej w którym udział wzięło 14 par rozgrywany był systemem brazylijskim. Łącznie rozegranych zostało 26 spotkań. Niedzielne zmagania wygrała para Karina Jakuć i Marta Pietroczuk, które w finale pokonały Agnieszkę Kiedacz-Radkowiak i Małgorzatę Szajewską-Skuta. Na najniższym stopniu podium uplasowały się Kamila Colik i Aleksandra Lipska.

Klasyfikacja końcowa:

1. Karina Jakuć/Marta Pietroczuk
2. Agnieszka Kiedacz-Radkowiak/Małgorzata Szajewska-Skuta
3. Kamila Colik/Aleksandra Lipska
4. Adrianna Gaś/Natalia Krzempek
5. Patrycja Bubak/Patrycja Wardęga
    Aleksandra Kałużna/Sandra Luftner
7. Weronika Grząślewicz/Weronika Przebinda
    Agata Kroplewska/Joanna Słomiany
9. Karolina Wróbel/Aleksandra Smykla
    Ewelina Wróbel/Oliwia Muras
    Iwona Urbańczyk/Ewa Świech
    Julia Kwiatkowska/Edyta Wacławczyk
13. Katarzyna Mika-Łabuz/Anna Łabuz-Błaszczak
     Justyna Sawicka/Milena Linder

Już za nieco ponad dwa tygodnie na boiskach w Rudzińcu kolejna dawka siatkarskich emocji. W sobotę 8 czerwca o rankingowe punkty w turnieju z cyklu IV Otwartych Mistrzostw Śląska powalczą panowie. Więcej informacji o turniejach dostępnych jest tutaj.