Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Reprezentant Kanady dołącza do Jastrzębskiego Węgla

22.05.2019 17:55 | 0 komentarzy | rafbl

Kanadyjski środkowy - Graham Vigrass, który jest wielokrotnym reprezentantem swojego kraju podpisał z jastrzębskim zespołem dwuletni kontrakt.

Reprezentant Kanady dołącza do Jastrzębskiego Węgla
fot. fivb.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niespełna 30-letni Kanadyjczyk jest dobrze znany kibicom w Polsce bowiem w poprzedni sezonie grał w innym plusligowym zespole - Onico Warszawa, z którym zdobył wicemistrzostwo Polski.

W barwach stołecznego zespołu Kanadyjczyk rozegrał łącznie 29 spotkań, w których zdobył 231 punktów. Na zdobycz tą złożyło się 157 skutecznych ataków, 47 bloków i 27 asów serwisowych.

Na transfer do zespołu z Jastrzębia-Zdroju zawodnik zdecydował się z uwagi na historię i osiągnięcia klubu, a także z uwagi na możliwość gry w silnym zespole, w którego składzie są zawodnicy z którymi w przyszłym sezonie będzie mógł osiągać sukcesy.

Zdecydowałem się na wybór oferty Jastrzębskiego Węgla, ponieważ ten klub ma świetną historię, dużo znaczy w PlusLidze, a drużyna do której dołączę będzie silna. Mamy w składzie zawodników, którzy razem są w stanie osiągnąć sukces w przyszłym sezonie – tak w kilku słowach o swoim nowym klubie wypowiada się kanadyjski środkowy.

Graham Vigrass sportową karierę rozpoczynał w rodzinnym Calgary. Później występował we Francji, w Tunezji, w Turcji i Niemczech. Jego największymi klubowymi sukcesami są: brązowy medal ligi tureckiej z Arkasem Sport Izmir oraz dwa mistrzostwa Niemiec z Berlin Recycling Volleys.

Największym sukcesem reprezentacyjnym kanadyjskiego środkowego jest natomiast brązowy medal Ligi Światowej, który wspólnie z kolegami z drużyny zdobył w 2017 roku. Indywidualnie Vigrass wybrany został najlepszym środkowym tych rozgrywek.

Prezes klubu - Adam Gorol wierzy w potencjał i możliwości nowo pozyskanego zawodnika, który ma doświadczenie zarówno jeśli chodzi o rozgrywki ligowe jak i reprezentacyjne i uważa, że stanowić on będzie o sile środowych bloku Jastrzębskiego Węgla:

Środek bloku to formacja, która w naszym Klubie została mocno przebudowana w porównaniu z poprzednim sezonem. Cieszę, że Graham Vigrass będzie jednym z tych, którzy teraz będą stanowić o jej sile. Jest to zawodnik doświadczony, ograny zarówno w PlusLidze, jak na arenie międzynarodowej, w najważniejszych rozgrywkach klubowych i reprezentacyjnych. Mocno wierzymy w jego potencjał i możliwości – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Radości z pozyskania Kanadyjczyka nie kryje również szkoleniowiec "pomarańczowych" - Roberto Santilli, który również podkreśla, że ważne jest doświadczenie jakie ma zawodnik. Trener podkreśla również, że Vigrass to zawodnik kompletny, który świetnie spisuje się w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła:

Graham ma wszystko, by podnieść jakość na pozycji środkowego w naszej drużynie. Ma spore doświadczenie i imponuje, jeśli chodzi o siatkarskie umiejętności środkowego. Ma wszystko – serwis, blok oraz atak. W mojej opinii jest to jeden z najlepszych środkowych w polskiej lidze. Dlatego nie ukrywam swojej radości z faktu, że będziemy mieć w drużynie tak wysokiej klasy środkowego. Jeśli chcemy walczyć o najwyższe cele, potrzeba nam graczy na najwyższym poziomie. A on całkowicie odpowiada tego rodzaju oczekiwaniom. Ponadto, uważam, że jest dobrze zmotywowany do gry u nas. Graham lubi Polskę, dobrze się tutaj czuje i realizuje się w tym, co robi. Jestem pewny, że będzie dla nas absolutnie wartościowym zawodnikiem – przekonuje włoski szkoleniowiec naszej drużyny.

Graham Vigrass to trzecie wzmocnienie Jastrzębskiego Węgla. Oprócz niego do klubu dołączyli  Tomasz Fornal i Raphael Margarido. Ponadto w klubie pozostali: Dawid Konarski, Lukas Kampa, Christian Fromm, Jakub Popiwczak, Julien Lynell, Jakub Bucki, Piotr Hain i Michał Szalacha.