Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

90 minut Slisza. Polacy słabsi od Kolumbijczyków

23.05.2019 22:33 | 0 komentarzy | kozz

W Łodzi na stadionie Widzewa Polacy przegrali z Kolumbijczykami w swoim inauguracyjnym meczu na organizowanych w Polsce Mistrzostwach Świata do lat 20 w piłce nożnej. 90 minut zagrał rybnicki piłkarz - Bartosz Slisz.

90 minut Slisza. Polacy słabsi od Kolumbijczyków
fot. facebook.com/fifau20worldcup
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Polacy przez cały mecz wyraźnie odstawali od swoich rywali z Ameryki Południowej. Byli przede wszystkim gorsi technicznie, a to przekładało się na jakość piłki prezentowanej na boisku.

Pierwszy gol padł w 23. minucie. Błąd w obronie popełnił Sebastian Walukiewicz, a na bramkę zamienił to Ivan Angulo. Kolumbijczycy dyktowali warunki gry, z kolei reprezentanci Polski im w tym nie przeszkadzali. Dopiero pod koniec meczu Polacy próbowali odważniej zaatakować, ale nic z tego nie wynikało. Rywal z drugiej półkuli dobił gospodarzy w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Do bramki trafił Luis Sandoval.

Bartosz Slisz nie wyróżniał się na tle swoich kolegów z reprezentacji. Michał Skóraś z Jastrzębia-Zdroju cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Polacy w fazie grupowej mistrzostw mają do rozegrania jeszcze mecze z Tahiti (nd, 26.05, 20:30) i Senegalem (śr, 29.05, 20:30). W drugim meczu naszej grupy Senegal pokonał Tahiti 3:0.

Polska - Kolumbia 0:2 (0:1)

Iván Angulo 23., Luis Sandoval 90.+2.

Polska: Radosław Majecki - Serafin Szota, Sebastian Walukiewicz (55. Jakub Bednarczyk), Jan Sobociński, Adrian Stanilewicz - David Kopacz, Bartosz Slisz, Tomasz Makowski, Mateusz Bogusz (68. Marcel Zylla), Tymoteusz Puchacz (82. Adrian Benedyczak) - Dominik Steczyk.

Kolumbia: Kevin Mier - Anderson Arroyo, Andrés Reyes (90. Carlos Terán), Carlos Cuesta, Brayan Vera - Iván Angulo (78. Johan Carbonero), Andrés Balanta, Jaime Alvarado, Andrés Perea, Luis Sinisterra - Cucho Hernández (60. Luis Sandoval).

żółte kartki: Vera, Alvarado.