Wtorek, 25 czerwca 2019

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

RSS

Klubowe Mistrzostwa Polski 2019 na Stadionie Śląskim

24.05.2019 14:32 | 0 komentarzy | kozz

22-23 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się jedna z największych imprez piłkarskich dla młodych piłkarzy w Polsce - Klubowe Mistrzostwa Polski roczników 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.

Klubowe Mistrzostwa Polski 2019 na Stadionie Śląskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Udział weźmie prawie 3000 zawodników, w tym czołowe kluby i akademie piłkarskie w Polsce oraz zespoły z Ekstraklasy.

W ubiegłym roku KMP odbywały się na stadionie Legii Warszawa.

Turniej KMP wyróżnia się dwoma bardzo ważnymi aspektami: Lokalizacją rozgrywania zawodów oraz to co najważniejsze, czyli udział biorą w nim najlepsze obecnie drużyny w Polsce w danym roczniku.

Turniej jest inny niż wszystkie - zawody rozgrywane są na wzór Mistrzostw Świata, jak wiemy jadą tam najlepsze drużyny nie po to, aby się ogrywać, tylko sprawdzić na tle najlepszych.

Podczas tych mistrzostw jest tak samo. Przez cały rok piłkarze grają sparingi, biorą udział w turniejach, rozgrywają ligi zimowe, ligi letnie, aby na koniec sezonu, sprawdzić formę na którą pracowali cały rok. Już od pierwszej edycji mistrzostw, turniej odbywa się w czerwcu. Jest to idealny czas na to, aby zakończyć obecny sezon oraz sprawdzić się na tle najzdolniejszych zawodników (zawodniczek) z całego kraju w danym roczniku. Organizatorzy mają nadzieję, że każda spędzona minuta na głównej płycie Stadionu Śląskiego będzie niesamowitym przeżyciem dla tych młodych adeptów piłki nożnej i będzie motorem napędowym do dalszych treningów.