Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi

26.05.2019 20:15 | 0 komentarzy | (ak)

Niespełna miesiąc przed ostatnim gwizdkiem w rozgrywkach seniorów jest wciąż sporo niewiadomych. Drużyny walczące o miejsca premiowane awansem nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów, a ekipy zagrożone degradacją muszą unikać kolejnych porażek. Zapraszamy do lektury.

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

I liga (PZPN)

Rozgrywki bieżącego sezonu zakończyły się 18.05.2019 roku.

  • Awans do Ekstraklasy: Raków Częstochowa i ŁKS Łódź.
  • Spadek do II ligi: Garbarnia Kraków, Gieksa Katowice i Bytovia Bytów.

TABELA KOŃCOWA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Raków Częstochowa347054:22
2.ŁKS Łódź346958:23
3.Stal Mielec346459:28
4.Sandecja Nowy Sącz345535:29
5.GKS Jastrzębie344843:38
6.Podbeskidzie B-B344852:46
7.Tyski Sport344748:41
8.Termalica Nieciecza344645:46
9.Puszcza Niepołomice344437:45
10.Chojniczanka Chojnice344249:49
11.Stomil Olsztyn344038:43
12.Odra Opole344047:58
13.Warta Poznań343931:43
14.Chrobry Głogów343929:39
15.Wigry Suwałki343740:56
16.Bytovia Bytów343745:50
17.Gieksa Katowice343734:45
18.Garbarnia Kraków342121:64

II liga (PZPN)

Rozgrywki bieżącego sezonu zakończyły się 19.05.2019 roku.

  • Awans do I ligi: Radomiak Radom, Olimpia Grudziądz i GKS Bełchatów.
  • Spadek do III ligi: Ruch Chorzów, Rozwój Katowice, ROW Rybnik i Siarka Tarnobrzeg.

TABELA KOŃCOWA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Radomiak Radom345967:28
2.Olimpia Grudziądz345965:44
3.GKS Bełchatów345841:22
4.Elana Toruń345651:37
5.Widzew Łódź345548:29
6.Pogoń Siedlce345154:42
7.Stal Stalowa Wola345147:45
8.Znicz Pruszków344647:60
9.Górnik Łęczna344649:55
10.Resovia Rzeszów344639:45
11.Skra Częstochowa344332:48
12.Błękitni Stargard344141:51
13.Olimpia Elbląg344028:38
14.Gryf Wejherowo344049:61
15.Siarka Tarnobrzeg343933:57
16.ROW Rybnik343833:41
17.Rozwój Katowice343438:52
18.Ruch Chorzów343237:44

IV liga – grupa 2 (Śląski ZPN)

Wyniki XXVII kolejki (25/26.05.2019)

  • Unia Racibórz – Dąb Gaszowice 1:0 (1:0)
  • Odra Centrum Wodzisław Śląski – Polonia Łaziska Górne 2:3 (1:2)
  • Tyski Sport II – Decor Bełk 4:0 (2:0)
  • Spójnia Landek – Płomień Połomia 5:0 (1:0)
  • Wilki Wilcza – Czaniec 0:1 (0:0)
  • Goczałkowice – Drzewiarz Jasienica 0:1 (0:0)
  • Kuźnia Ustroń – Podbeskidzie Bielsko-Biała II 7:3 (4:1)
  • Radziechowy-Wieprz – Czechowice-Dziedzice 2:1 (0:1)

Wynik zaległego meczu XXIV kolejki (22.05.2019)

  • Polonia Łaziska Górne – Spójnia Landek 2:3 (1:2)

TABELA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Czaniec275443:18
2.Drzewiarz Jasienica275245:28
3.Kuźnia Ustroń275158:30
4.Tyski Sport II275051:33
5.Decor Bełk275056:39
6.Polonia Łaziska Górne274544:35
7.Czechowice-Dziedzice274146:35
8.Radziechowy-Wieprz273534:32
9.Goczałkowice273540:35
10.Podbeskidzie B-B II273337:47
11.Wilki Wilcza273137:47
12.Odra Centrum Wodzisław Śl.272939:38
13.Spójnia Landek272932:40
14.Unia Racibórz272635:50
15.Dąb Gaszowice272533:63
16.Płomień Połomia271031:91

Zapowiedź XXVIII kolejki (29.05.2019)

Decor Bełk – Spójnia Landek (śr 18:00), Płomień Połomia – Kuźnia Ustroń (śr 18:00), Drzewiarz Jasienica – Odra Centrum Wodzisław Śląski (śr 18:00), Polonia Łaziska Górne – Unia Racibórz (śr 18:00), Dąb Gaszowice – Czechowice-Dziedzice (śr 18:00), Goczałkowice – Podbeskidzie Bielsko-Biała II (śr 18:00), Czaniec – Tyski Sport II (śr 18:00), Radziechowy-Wieprz – Wilki Wilcza (śr 18:00).

Zapowiedź XXIX kolejki (01/02.06.2019)

Unia Racibórz – Drzewiarz Jasienica (sb 17:00), Czaniec – Decor Bełk (sb 17:00), Wilki Wilcza – Dąb Gaszowice (sb 17:00), Goczałkowice – Płomień Połomia (sb 17:00), Kuźnia Ustroń – Spójnia Landek (sb 17:00), Radziechowy-Wieprz – Tyski Sport II (sb 17:00), Czechowice-Dziedzice – Polonia Łaziska Górne (sb 17:00), Odra Centrum Wodzisław Śląski – Podbeskidzie Bielsko-Biała II (nd 17:00).