Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

„Kobiety na 5+” - Jastrzębie-Zdrój opanowały piękne, wysportowane panie

26.05.2019 20:33 | 0 komentarzy | (q)

„Tam gdzie kobiety, tam dużo słońca. Gratuluję wszystkim paniom, które dobiegły do końca, doszły do końca, bo to sukces w takim upale pokonać ten dystans” - mówiła ze sceny Prezydent Miasta Anna Hetman podczas ceremonii zakończenia 6. Jastrzębskiego Biegu Kobiet i 4. Marszu Nordic Walking.

„Kobiety na 5+” - Jastrzębie-Zdrój opanowały piękne, wysportowane panie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bieg ukończyło 939 zawodniczek, najstarsza w wieku 73 lat, najmłodsza 16 lat. W kategorii „OPEN” na miejscu pierwszym, z czasem 18 minut i 30 sekund uplasowała się Sylwia Ślęzak reprezentująca „1 Second Team”; drugą pozycję wywalczyła, z czasem 19 minut i 11 sekund Sandra Michalak reprezentująca „Triathlon X-Team”; na trzeciej pozycji swój start zakończyła dwukrotna zwyciężczyni jastrzębskiego biegu, reprezentująca „Alpinsport Team”, Aneta Suwaj z czasem 19 minut i 15 sekund.

Nordic Walking ukończyło 225 pań. Pierwszą pozycję wywalczyła Anna Zaczyńska reprezentująca „MTS Drużyna Szpiku KGHM” z czasem 32 minuty i 17 sekund; na drugim stopniu podium znalazła się Joanna Kołodziej uzyskując czas 33 minuty i 25 sekund; trzecia na mecie pojawiła się Roksana Orzyszek z czasem 33 minuty i 28 sekund.

Tradycyjnie dopisała wspaniała pogoda, a na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju od samego rana można było spotkać nie tylko zawodniczki, ale także kibicujące im rodziny i przyjaciół. Impreza ma charakter rodzinnego pikniku i przyciąga coraz więcej zwolenniczek aktywnego spędzania wolnego czasu. Jastrzębski bieg „Kobiety na 5+” wyrobił już sobie renomę wśród imprez biegowych w Polsce. Uczestniczące w niej panie mówią o bardzo dobrej organizacji i niepowtarzalnej atmosferze. Należy niewątpliwie pogratulować organizatorowi, którym jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Jastrzębie-Zdrój i wszystkim partnerom tego wyjątkowego wydarzenia.

Maciej Kanik | nowiny.pl