Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Kamil Semeniuk i Krzysztof Rejno wracają do ZAKSY

30.05.2019 08:00 | 0 komentarzy | rafbl

Po rocznym wypożyczeniu do Aluronu Virtu Warty Zawiercie - czwartej drużyny Plus Ligi w sezonie 2018/2019 do zespołu Mistrza Polski - ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wracają Kamil Semeniuk i Krzysztof Rejno.

Kamil Semeniuk i Krzysztof Rejno wracają do ZAKSY
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kamil Semeniuk z klubem z Kędzierzyna-Koźle związany jest od 2012 roku. Pierwsze trzy sezony spędził w zespole Młodej Ligi. Kolejne trzy lata był już członkiem pierwszej drużyny ZAKSY, z którą zdobył dla złote i srebrny medal Mistrzostw Polski, a także Puchar Polski. W ostatnim sezonie niespełna 23-letni przyjmujący reprezentował barwy rewelacji rozgrywek - Aluronu Virtu Warty Zawiercie, z którą zajął w lidze czwarte miejsce. Semeniuk rozegrał dla drużyny z Zawiercia 33 spotkania i początkowej fazie sezonu był podstawowym zawodnikiem zespołu "Jurajskich Rycerzy" dla którego zdobył łącznie 292 punkty. Na wynik ten złożyły się 32 asy serwisowe, 243 skuteczne ataki i 17 bloków.

Drugim wracającym do klubu z Opolszczyny z wypożyczenia zawodnikiem jest Krzysztof Rejno, który z zespołem z Kędzierzyna-Koźla związany jest od trzech sezonów. Środkowy bloku, który ostatni sezon spędził podobnie jak Semeniuk w klubie z Zawiercia z ZAKSĄ zdobył w sezonie 2017/2018 wicemistrzostwo i Puchar Polski. W ostatnim sezonie 26-latek był podstawowym zawodnikiem rewelacji rozgrywek, w barwach której rozegrał łącznie 28 spotkań, w których zdobył 183 punkty. 113 z nich to punkty zdobyte atakiem, 15 zagrywką, a  55 to punkty zdobyte blokiem, co dało mu 7. miejsce w rankingu najlepiej blokujących ligi.

Semeniuk i Rejno to kolejni zawodnicy, którzy dołączyli do ZAKSY przed kolejnym sezonem. Wcześniej do klubu z Kędzierzyna-Koźla trafił Mistrz Olimpijski - David Smith. Jeszcze w trakcie poprzedniego sezonu kontrakty przedłużyli Benjamin Toniutti, Sam Deroo i Paweł Zatorski, a ważne umowy mają Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek i Łukasz Wiśniewski. Ponadto w sezonie 2019/202 zespół poprowadzi nowy trener - legendarny siatkarz Nikola Grbić.