środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Kapitan zostaje w GTK

12.06.2019 10:01 | 0 komentarzy | dud

Kacper Radwański przedłużył kontrakt z GTK Gliwice i nadchodzące rozgrywki będą już jego piątymi w gliwickim zespole.

Kapitan zostaje w GTK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To już powoli staje się tradycją. Radwański zwykle jako pierwszy przedłuża kontrakt z GTK. - To była szybka i konkretna decyzja ze strony włodarzy z Gliwic. Przedstawili mi swoją wizje budowy składu na nadchodzący sezon, a że spodobała mi się, to szybko doszliśmy do porozumienia - przyznaje zawodnik, który z każdym kolejnym rokiem czyni progres w swojej grze. W minionych już rozgrywkach w ciągu niespełna 25 minut gry zdobywał solidne 8.7 punktu, zbierał 2.7 piłki, notował 1.8 asysty i 1.5 przechwytu na mecz. - Mogę śmiało powiedzieć, że jestem zadowolony z indywidualnych postępów, ale cały czas mam nadzieję, że kolejne będą także zauważalne - zapowiada specjalista od defensywy w gliwickim zespole. 

Odkąd Radwański występuje w Gliwicach zespół z każdym kolejnym rokiem poprawia także swoją pozycję. Warto w tym miejscu wspomnieć, że ten zawodnik jako jedyny w szeregach GTK pamięta jeszcze występy na parkietach I ligi. - W porównaniu do poprzedniego sezonu w ekstraklasie zanotowaliśmy mały progres. Odnieśliśmy większą liczbę zwycięstw, ale z drugiej strony mam świadomość tego, że mogliśmy osiągnąć więcej. W pewnym momencie byliśmy zaledwie o dwa zwycięstwa od miejsca premiowanego grą w play off - zauważa Radwański, który po ciężkim sezonie - oprócz występów w Energa Basket Lidze gliwiczanie reprezentowali nasz kraj także na arenie międzynarodowej, rywalizując w rozgrywkach Alpe Adria Cup - właśnie odpoczywa na wakacjach. W tym roku wraz z narzeczoną wybrał się na słoneczną Sycylię. 

Po powrocie do kraju wraca do treningów i przygotowań do nowego sezonu. - Kiedy wrócę do Gliwic będę się przygotowywał do sezonu z trenerami przygotowania motorycznego GTK, Moniką i Rafałem Chrząszcz. Chcę też pracować nad poprawą aspektów czysto koszykarskich. Nie będę ukrywał, że chciałbym w końcu zagrać w play off. To jest taki creme de la creme całego sezonu i chciałbym w końcu w nim zagrać - zapowiada Radwański, który jest drugim zawodnikiem GTK z ważnym kontraktem. Oprócz niego w barwach gliwickiego zespołu na pewno ujrzymy Mateusza Szlachetkę, gdyż on wcześniej podpisał dwuletni kontrakt. 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl