środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Siatkarze z Mechanika wicemistrzami województwa śląskiego

12.06.2019 13:08 | 0 komentarzy | dud

We wtorek 11 czerwca w Dąbrowie Górniczej został rozegrany Finał Licealiady w siatkówce plażowej. W zawodach wzięło udział 16 par chłopców i 16 par dziewcząt, zwycięzców zawodów rejonowych. 

Siatkarze z Mechanika wicemistrzami województwa śląskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ze względu na wysoką temperaturę organizatorzy postanowili, że mecze będą rozgrywane do dwóch wygranych setów do 15 punktów, ewentualny trzeci set do 11. Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim.

Jakub Besz i Marek Rzytki reprezentujący CKZiU nr 2 „Mechanik” Racibórz w pierwszym meczu pewnie pokonali ZSTI Gliwice w dwóch setach, następnie pokonali (również w dwóch setach) ekipę z Rudy Śląskiej. Trzeci mecz zakończył się porażką z ZST Wodzisław Śląski.

Po następnym, bardzo wyrównanym meczu Kuba i Marek pokonali ekipę z Będzina 2:1 i awansowali do półfinału. Tam czekali na nich siatkarze z Żor, których raciborzanie po bardzo dobrej grze pokonali 2:0. W finale przyszło im się zmierzyć po raz drugi tego dnia z siatkarzami z Wodzisławia. Tym razem znów górą byli zawodnicy z Wodzisławia. Chłopakom należą się wielkie gratulacje za bardzo dobrą grę, wielką wolę walki i determinację, którą pokazali rywalizując z przeciwnikami i zmagając się z ponad 30-stopniowym upałem.

Jakub Besz i Marek Rzytki zostali wicemistrzami Licealiady w siatkówce plażowej chłopców.

---

Damian Sergiel


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl