Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Marcin Prasoł wrócił do Górnika Zabrze

13.06.2019 18:30 | 0 komentarzy | adi

Marcin Prasoł został trenerem rezerw Górnika Zabrze.

Marcin Prasoł wrócił do Górnika Zabrze
Fot. Górnik Zabrze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prasoł zaczynał trenerską karierę przy Roosevelta - jako asytent trenera Marka Piotrowicza w zespole Młodej Ekstraklasy. Później był m.in. kierownikiem pierwszej drużyny, scoutem oraz analitykiem. Był w sztabie reprezentacji Polski prowadzonej przez Adama Nawałkę, a także trenował ROW Rybnik i Pogoń Siedlce.

- Powierzenie mu funkcji trenera drugiej drużyny Górnika, jest częścią szerszego projektu, w której odgrywa ona bardzo ważną rolę. W dalszym ciągu chcemy stawiać na młodzież, by poprzez ciężką pracę w zespołach juniorskich i drugiej drużynie, jak największa ilość młodych piłkarzy poszła w ślady m.in. Przemka Wiśniewskiego - mówi prezes Bartosz Sarnowski.

Asystentem Prasoła będzie Piotr Gierczak, dotychczasowy trener rezerw. Będzie pomagał Prasołowi, ale mamy dla niego również zadania dodatkowe. Był on świetnym piłkarzem, niezwykle groźnym, bramkostrzelnym i oddanym Klubowi. Kibice bardzo go cenią. Ma ponadto doskonały kontakt z młodzieżą. Właśnie w tym kierunku zamierzamy czerpać z jego wiedzy i umiejętności - tłumaczy prezes Górnika.