środa, 24 lipca 2019

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

RSS

Kudła wróci do Górnika? Jedzie na zgrupowanie

17.06.2019 14:24 | 0 komentarzy | adi

Górnik Zabrze rozpoczął dzisiaj przygotowania do nowego sezonu i od razu rusza na zgrupowanie do Wodzisławia Śląskiego. W kadrze jest sporo nowych twarzy.

Kudła wróci do Górnika? Jedzie na zgrupowanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najbardziej znany spośród nowych jest Dawid Kudła - wychowanek MSPN Górnika Zabrze, który dzisiaj rozwiązał kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec. Bramkarz w barwach "Trójkolorowych" wywalczył medal mistrzostw Polski juniorów W kadrze jest też Maciej Stefanowicz z Elany Toruń, który w poprzednim sezonie zagrał w 31 meczach II ligi, w których strzelił sześć bramek. Nie brakuje obcokrajowców - Alasana Manneh (21-letni pomocnik, ostatnio Etyr Wielkie Tyrnowo, ekstraklasa Bułgarii), Arthur Njo-Lea (23-letni napastnik, FCV Dender EH, III liga belgijska) i Kempes W. Tekiela (21-letni napastnik, rezerwy Borussii Dortmund, IV liga niemiecka). Na zgrupowanie jedzie też Michał Rostkowski. 18-latek, który ostatnio grał w ROW-ie 1964 Rybnik (28 meczów w II lidze, dwa gole), podpisał dwuletni kontrakt z Górnikiem.

W kadrze nie ma zmagających się w ostatnim czasie z urazami Adama Arnarsona, Michała Koja i Adama Ryczkowskiego. Nie ma też młodzieżowych reprezentantów - Pawła Bochniewicza i Tomasza Loski. Na koniec zgrupowania - 22 czerwca - Górnik zagra sparing z GKS-em Katowice.

Kadra Górnika na zgrupowanie w Wodzisławiu Śląskim

Bramkarze: Daniel Bielica, Martin Chudy, Dawid Kudła, Jakub Szymański.

Obrońcy: Bartłomiej Eizenchart, Adrian Gryszkiewicz, Aleksander Paluszek, Dariusz Pawłowski, Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski.

Pomocnicy: Maciej Ambrosiewicz, Ishmael Baidoo, Wojciech Hajda, Jesus Jimenez, Krzysztof Kubica, Alasana Manneh, Mateusz Matras, Szymon Matuszek, Michał Rostkowski, Maciej Stefanowicz, Łukasz Wolsztyński.

Napastnicy: Igor Angulo, Arthur Njo-Lea, Kempes W. Tekiela, Kamil Zapolnik.