Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Michalina Teodorowicz z SP 15 w Raciborzu mistrzynią Śląska

19.06.2019 13:50 | 1 komentarz | kozz

12-letnia raciborzanka odniosła sukces na zawodach, które odbyły się na pływalni w Gliwicach.

Michalina Teodorowicz z SP 15 w Raciborzu mistrzynią Śląska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Michalina Teodorowicz chodzi do SP 15 w Raciborzu i uczęszcza do MKS-SMS Victoria Racibórz.

- Intensywnie pływam od 4 klasy, więc w tym roku będą już dwa lata. Na początku było wiele znaków zapytania, ale w końcu się przekonałam, że warto pójść do klasy pływackiej. Nie żałuję, że poszłam w pływanie - powiedziała nam Miśka.

Początki pływania Michaliny sięgają już pierwszych miesięcy życia. - Pierwsze próby podejmowałam jak miałam cztery miesiące. Mama zawsze mi mówiła, że od samego początku do tego byłam stworzona. Dzień przed mistrzostwami się nie stresowałam, dopiero w pierwszy dzień zawodów odczułam stres i napięcie przed startem. Później się jednak uspokoiłam, wyciszyłam i było dobrze. Czułam, że stać mnie na medal, ale nie sądziłam, że aż tak dobrze mi pójdzie. Mama mi to przepowiedziała dzień przed zawodami, że wywalczę złoto - powiedziała pływaczka z SP 15.

Michalina mówi, że w przyszłości chciałby zostać aktorką, ale pływania nie chce zostawiać. - Przyjaciele mówią, że będzie to najlepiej pływająca aktorka w Hollywood - dodała mama Michaliny.

Sukces nie tylko Michaliny, ale także jej koleżanek i kolegów z klasy. Poprowadziła do tego trener Ewa Sienkiewicz. - Z tą grupą pracuję od trzeciej klasy podstawówki. Najpierw to było kilka godzin, a od czwartej klasy już profesjonalne szkolenie. Przed nami rok szkolenia w szóstej klasie i potem decyzja, czy przejdą do SMS-u, bo tam odbywa się ciąg dalszy. Michalina pokazała się z dobrej strony już na Zimowych Mistrzostwach Śląska w grudniu 2018 roku, w których udowodniła, że ma zadziorny charakter. Pokazała, że ciężką pracą można wiele osiągnąć - skomentowała trener Sienkiewicz.

Wyniki uczniów SP 15 i MKS-SMS Victoria Racibórz na Mistrzostwach Śląska 12-latków.

100 metrów, dowolny

1. Michalina Teodorowicz 1:04.95

4x100 metrów, zmienny

2. MKS-SMS Victoria Racibórz 5:27.79 (Domenica Czerwińska-La Cerra, Anna Kuklewicz, Laura Śrutwa, Michalina Teodorowicz).

200 metrów, klasyczny

2. Filip Smołka 3:04.64

50 metrów, motylkowy

3. Laura Śrutwa 33:85

200 metrów, dowolny

3. Michalina Teodorowicz 2:25.92

4x100 metrow, dowolny

2. MKS-SMS Victoria Racibórz 4:47.50 (Anna Kuklewicz, Domenica Czerwińska-La Cerra, Laura Śrutwa, Michalina Teodorowicz.