środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Boisko w Mszanie wysycha, bo nie ma wody

27.06.2019 13:46 | 5 komentarzy | art

Nasi czytelnicy zwrócili uwagę na fatalny stan murawy boiska w Mszanie, na którym swoje mecze rozgrywa B-klasowy Start. - Jest prawie całkowicie wypalona. Sama słoma. A w Połomi trawa zieloniutka – mówi nam jeden z czytelników.

Boisko w Mszanie wysycha, bo nie ma wody
Murawa boiska w Mszanie obecnie pozostawia wiele do życzenia. Dyrektor GOS tłumaczy, że to przez brak dostępu do wody.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

I rzeczywiście, jak sprawdziliśmy, murawa na boisku w Mszanie nie zachwyca. Pisząc wprost – jest wysuszona. Adam Antończyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu, który administruje boiskami sportowymi w gminie Mszana przyznaje, że boisko w Mszanie, mimo upałów, nie jest podlewane. - Nie jest to jednak efekt zaniedbania, czy tego, że się czegoś komuś nie chciało. Po prostu nie mamy dostępu do wody – mówi Antończyk.

Wyjaśnia, że jesienią ubiegłego roku GOS otrzymał wypowiedzenie na użytkowanie wody przemysłowej. - Próbowaliśmy rozwiązać problem z pomocą straży pożarnej, ale okazało się, że to kosztowne rozwiązanie. A w związku z przebudową budynku gminy nie mogliśmy się podpiąć pod licznik wodociągowy. Dopiero po odbiorze inwestycji będziemy mogli się podpiąć i rozpocząć podlewanie – mówi Antończyk. Dodaje, że powinno to nastąpić w przyszłym tygodniu.