Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Oczekujemy Sukcesów i Rozwoju

01.07.2019 07:00 | 6 komentarzy | ma.w

Wystarczyło widmo fali niezadowolenia, która przelałaby się przez Racibórz, gdyby basen w Oborze był zamknięty w wyjątkowo upalne dni, by na Batorego dynamicznie ruszono z odsieczą dla OSiR. Niedobór ratowników uzupełniono w dwa dni, ale potrzebne było „osobiste zaangażowanie” wiceprezydenta Fity i jego szefa Polowego. Zamknięta brama kąpieliska miejskiego u progu wakacji była czymś nowym dla mieszkańców. Ci od lat domagali się szybszego otwarcia basenu, a od nowych władz „dostali” dodatkowe dwa dni bez dostępu do kąpieli.

Oczekujemy Sukcesów i Rozwoju
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy i zwycięzca konkursu na dyrektora OSiR Paweł Król
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obecną strukturę OSiR Król uważa za bardzo rozbudowaną. Chce ją „wypłaszczyć i uprościć”, kierownikom zwiększyć odpowiedzialność i poprawić przepływ informacji.

Uważa, że potrzebna jest zmasowana reklama OSiR i jego aktywna obecność w serwisach społecznościowych. Krytykuje stronę internetową ośrodka za poziom wykonania autorstwa gimnazjalisty. Wskazuje na potrzebę stworzenia aplikacji mobilnej. Zdaniem nowego szefa zmienić trzeba logo i wymyślić hasło. Mogą się tym zająć np. studenci PWSZ. Baza noclegowa OSiR (kempingi i Arena Rafako) musi trafić do internetowych serwisów turystycznych.

Król zamierza organizować imprezy ogólnopolskie i międzynarodowe, oparte na finansowaniu z Euroregionu Silesia. Ważne dla niego będzie doprowadzenie do Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Widzi potencjał np. w dziecięcych urodzinach na sportowo oraz nocnych godzinach otwarcia Areny Rafako (turnieje nocne). Zamierza spopularyzować rodzinne spływy kajakowe i spacery z kijkami dla seniorów, a także rodzinne turnieje badmintona, tenisa stołowego i siatkówki. W OSiR ma pojawić się tablica amatorskich rekordów. Kupi mobilne boisko do streetballa.

Kreowanie wizerunku ośrodka zamierza powierzyć kompetentnej osobie. Planuje przeprowadzenie badań satysfakcji klienta, na różne, nowoczesne sposoby, od ankiet on-line po wizytę „tajemniczego klienta”.

Wzorem Bohumina dyrektor zamierza utworzyć strefę gastronomiczną i ustawić automaty z napojami i przekąskami.

Nowy szef potrzebuje analizy awaryjności urządzeń H2Ostróg. Zamierza wrócić do tematu rozbudowy aquaparku o strefę na wolnym powietrzu, ale w oparciu o nową koncepcję. Jednym z pomysłów jest wprowadzenie wstępu na basen tylko dla pań, w określonym dniu i godzinach. Lodowisko Król zamierza zadaszyć i zmodernizować jego aparaturę, dzięki czemu obiekt będzie działać 5 miesięcy w roku. Poza sezonem chciałby je zmienić np. w rolkowisko.

W Arenie Rafako dyrektor chciałby zainstalować klimatyzację i rolety przeciwsłoneczne.

Potencjał widzi w kręgielni – miejscu imprez integracyjnych. Myśli o zadaszeniu kolejnego kortu tenisowego, regeneracji urządzeń Fit Parku.

Basen w Oborze miałby być czynny nawet 4 miesiące w roku. Na jego terenie powinien działać sklep, w formule dzierżawy. Pilnie trzeba wyremontować tam szalety i toalety.

Wśród zamierzeń P. Króla jest ponadto organizacja Balu Sportowca i poszerzenie palety lig amatorskich.

Mariusz Weidner


Wytyczne nowego dyrektora OSiR (z jego koncepcji konkursowej):

1. Słuchać swoich gości, klientów i mieszkańców

2. Tworzyć doświadczenia gości godne dzielenia się w mediach społecznościowych (np. Facebook)

3. Umożliwiać i ułatwiać spontaniczne dzielenie się wrażeniami na żywo

4. Współpracować z partnerami, sponsorami, dostawcami nad zaangażowaniem mieszkańców

5. Zbierać jak najwięcej danych, aby dostosować się do realnych potrzeb klientów

6. Doceniać i dziękować swoim gościom

Ludzie:

Anna Szukalska

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent Raciborza

Michał Kuliga

Michał Kuliga

Radny Gminy Racibórz

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.

Paweł Król

Paweł Król

Dyrektor OSiR Racibórz