Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

Losowanie Pucharu EHF za nami. Górnik zagra z rywalem z Izraela lub Litwy

16.07.2019 19:43 | 0 komentarzy | kozz

W samo południe rozpoczęło się losowanie par rozgrywek europejskich, w których ponownie grać będzie NMC Górnik Zabrze. Przypomnijmy, że Trójkolorowi obok Gwardii Opole i Azotów Puławy zagrają w Pucharze EHF. PGE Vive Kielce i Orlen Wisła Płock potyczkować się bedą w Lidze Mistrzów.

Losowanie Pucharu EHF za nami. Górnik zagra z rywalem z Izraela lub Litwy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zabrzanie zostali rozstawieni od drugiej rundy eliminacyjnej. Zagrają przeciwko zwycięzcy pary Maccabi Rishon Lezion (Izrael) - Dragunas Kłajpeda (Litwa).

Izraelczycy to jeden z zespołów w klubie wielosekcyjnym z czwartego pod względem rozmiaru miasta Rishon le-Cijjon. Powstał w 1950 roku i regularnie notuje mistrzostwa Izreala. Ostatnio w 2017 roku (14. tytuł). Zdobył także 10 krajowych pucharów. Regularnie uczestniczy także w rozgrywkach europejskich. W Pucharze EHF gra nieprzerwanie od 2005 roku, a wcześniej dwa razy notował udział w Pucharze Zwycięzców Pucharów. Przed rokiem odpadli w trzeciej rundzie eliminacyjnej przeciwko Saint-Raphael Var Handball, wcześniej w drugiej rundzie eliminując CSA Steauę Bukareszt.

Litwini to również doświadczony zespół piłki ręcznej, choć o nieco mniejszych sukcesach. Na rodzimym rynku jest aktualnym mistrzem, a ostatnie dwa lata uczestniczył w Pucharze EHF, ale odpadał w pierwszej rundzie eliminacyjnej. Rok temu przeciwko islandzkiemu Selfoss, wcześniej przeciw chorwackiemu RK Dubrava.

Azoty Puławy zmierzą się ze zwycięzcą pary Handball Esch (Luksemburg) - BSB Batumi (Gruzja). Gwardia Opole pozna rywala w połowie października, bowiem rozstawiona została od trzeciej rundy eliminacji.


Biuro Prasowe NMC Górnik Zabrze