Niedziela, 25 sierpnia 2019

imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji

RSS

Raków Częstochowa nie przyjmie kibiców Piasta i Górnika

18.07.2019 12:01 | 0 komentarzy | kozz

Beniaminek PKO Ekstraklasy nie będzie mógł przyjąć kibiców drużyny gości.

Raków Częstochowa nie przyjmie kibiców Piasta i Górnika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raków Częstochowa awansował do ekstraklasy, ale mecze rozgrywać będzie mógł na stadionie w Bełchatowie. Stadion w Częstochowie nie dostał licencji. - Mimo wielu starań ze strony klubu, Włodarze Miasta Bełchatowa, podjęli decyzję o tym, aby mecze Rakowa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy odbywały się bez udziału kibiców gości - poinformował na swojej stronie Raków.

Decyzja dotyczy 19. i 24. kolejki spotkań ekstraklasy kiedy to Piast Gliwice i Górnik Zabrze zagrają z Rakowem Częstochowa w Bełchatowie.

Poniżej prezentujemy uzasadnienie decyzji Miasta:

„Zakaz udziału w imprezie masowej kibiców drużyn przyjezdnych uzasadniony jest względami bezpieczeństwa. Kibice drużyn przeciwnych oraz kibice drużyny Rakowa i tutejszego klubu piłkarskiego GKS Bełchatów mogą podczas spotkań piłkarskich doprowadzić do eskalacji czynów chuligańskich i przestępczych. Tak duże zgromadzenie kibiców antagonistycznie nastawionych do siebie może stanowić realne niebezpieczeństwo dla mieszkańców zamieszkujących najbliższe okolice stadionu w Bełchatowie, jak i może utrudnić codzienne funkcjonowanie innym mieszkańcom miasta”

- Wierzymy, że mecze „Czerwono-Niebieskich” na stadionie w Bełchatowie będą prawdziwym piłkarskim świętem, a zachowanie Kibiców na najbliższym spotkaniu z Koroną Kielce stanie się argumentem przy ponownym rozpatrzeniu wniosku o rozgrywanie meczów z udziałem kibiców gości - powiedział Prezes Klubu, Wojciech Cygan.