Niedziela, 22 września 2019

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Stanisław Oślizło przyjechał do Kuźni Raciborskiej. Miasto współpracuje z Górnikiem Zabrze [ZDJĘCIA]

18.07.2019 18:20 | 0 komentarzy | kozz

W czwartkowe popołudnie na Placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej Burmistrz Miasta Paweł Macha podpisał z przedstawicielem Zarządu Górnika Zabrze list intencyjny Programu Klubu Kibiców Śląskich Miast.

Stanisław Oślizło przyjechał do Kuźni Raciborskiej. Miasto współpracuje z Górnikiem Zabrze [ZDJĘCIA]
fot. UM Kuźnia Raciborska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas podpisania obecni byli młodsi piłkarze KS Stal Kuźnia Raciborska, LKS Buk Rudy oraz kibice Górnika Zabrze.

W spotkaniu uczestniczył również Stanisław Oślizło legenda Górnika Zabrze, były kapitan reprezentacji Polski i Górnika Zabrze, który był strzelcem jedynej bramki w meczu z Manchesterem City w finale Pucharu Europy Zdobywców Pucharów, 8-krotny mistrz Polski i 6-krotny zdobywca Pucharu Polski.

Dla najmłodszych największą atrakcją była maskotka klubowa Jorguś, który najmłodszym uczestnikom spotkania rozdawał klubowe gadżety.  

Celem programu jest integracja mieszkańców Śląskich Miast wokół wydarzeń związanych z piłką nożną, a współpraca z Gminą Kuźnia Raciborska będzie realizowana poprzez wspólne działania promocyjne, marketingowe, polegające na wspólnym organizowaniu eventów sportowych, rekreacyjnych i rozrywkowych.

W ramach współpracy strony będą organizowały wizyty przedstawicieli Klubu w ośrodkach edukacyjnych gminy oraz promowały spotkania piłkarskie wśród mieszkańców. W wybranym meczu Górnika Zabrze w ramach rozgrywek PKO Ekstraklasy, mieszkańcy Kuźni Raciborskiej uzyskają dostęp do biletów na preferencyjnych warunkach (w tym kilka miejsc bezpłatnych), a spotkanie piłkarskie rozpocznie udział eskorty dziecięcej z naszej Gminy wyprowadzającej piłkarzy na mecz.

Do Klubu Kibiców Śląskich Miasta należą już: Czerwionka-Leszczyny, Knurów, Ornontowice, Piekary Śląskie, Pilchowice, Rydułtowy, Toszek, Zabrze.


UM Kuźnia Raciborska