Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Plaża Open w Rybniku za nami

W weekend na rybnickim kąpielisku Ruda rozegrany został czwarty, przedostatni turniej tegorocznego cyklu Plaży Open. Przez dwa dni na czterech boiskach w turnieju głównym kobiet i mężczyzn rozegrano łącznie 60 spotkań.

Plaża Open w Rybniku za nami
fot. kampas-sport.eu

Turniej Plaży Open na terenie rybnickiego obiektu odbył się po raz szósty w historii. Przez dwa dni licznie zgromadzeni na trybunach kibice zobaczyli wiele pełnych emocji i widowiskowych wymian spotkań. Zmagania w turniejach głównych poprzedzone były piątkowymi eliminacjami, w których kobiece i męskie pary przez cały dzień rywalizowały o osiem miejsc w turnieju głównym. Oprócz siatkarskich zmagać dla kibiców przygotowano liczne atrakcje oraz wyjątkowy mecz pomiędzy Klubami Kibica dwóch plusligowych klubów: ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskiego Węgla.

Turniej kobiet wygrały tegoroczne Akademickie Mistrzynie Polski z Gdyni, rozstawione z numerem trzecim Agnieszka Adamek i Izabela Błasiak, które w finale pokonały turniejową dwójkę Dorotę Strąg i Magdalenę Saad. W meczu o trzecie miejsce lepsze od pary Izabela Zackiewicz/Aleksandra Zdon okazały się Justyna Tomala i Olga Klocek.

W turnieju mężczyzn triumfowali natomiast najwyżej rozstawieni Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak, którzy pokonali w finale byłego reprezentanta Polski - Michała Kądziołę grającego w parze z Marcinem Ociepskim. Na najniższym stopniu podium stanęli Martin Chiniewicz i Michał Korycki, którzy w meczu o trzecie miejsce zwyciężyli z parą Lubos Nemec i Patrik Pokopec.

Klasyfikacja końcowa turnieju kobiet:

1. Agnieszka Adamek/Izabela Błasiak
2. Dorota Strąg/Magdalena Saad
3. Justyna Tomala/Olga Klocek
4. Izabela Zackiewicz/Aleksandra Zdon
5. Eva Elekova/Silvia Poszmikova
    Patrycja Jundziłł/Klaudia Perowicz
7. Michalina Tokarska/Magdalena Szczytowicz
    Weronika Antczak/Justyna Kozłowska
9. Kinga Legieta/Aneta Kaczmarek
    Julia Gierczyńska/Marta Pietroczuk
    Paula Słonecka/Agnieszka Wołoszyn
    Marta Łodej/Marta Duda
13. Dominika Balcerowicz/Aleksandra Okońska
    Karolina Kirszenstein/Karolina Bednarek
    Agnieszka Radkowiak-Kiedacz/Małgorzata Szajewska-Skuta
    Aleksandra Chyła/Agata Chyła

Klasyfikacja końcowa turnieju mężczyzn:

1. Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak
2. Michał Kądzioła/Marcin Ociepski
3. Martin Chiniewicz/Michał Korycki
4. Lubos Nemec/Patrik Pokopec
5. Piotr Ilewicz/Jan Król
    Adam Andrys/Roman Andrys
7. Robert Kozłowski/Andrzej Paszkowski
    Piotr Groszek/Piotr Filipowicz
9. Jarosław Lach/Bartłomiej Dzikowicz
    Bartosz Lewicki/Tomasz Maziarek
    Adrian Niewiadomski/Jakub Zdybek
    Maciej Kałuża/Paweł Lewandowski
13. Adam Lorenc/Mateusz Podborączyński
    Piotr Jedliński/Kamil Kosz
    Kuba Czubiński/Marcin Kapuśniak
    Bartosz Mariański/Stanisław Wawrzyńczyk

W tegorocznym cyklu Plaży Open do rozegrania pozostał już tylko jeden turniej. Finałowe zmagania rozegrane zostaną w dniach 26-28 lipca w Białymstoku.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].