Piątek, 22 stycznia 2021

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Epidemia koronawirusa:

GTK Gliwice z licencją na grę w Energa Basket Lidze

28.07.2019 13:07 | 0 komentarzy | rafbl

Zarząd Polskiej Ligi Koszykówki zakończył proces licencyjny na rozgrywki Energa Basket Ligi w sezonie 2019/2020. Pozytywnie rozpatrzonych zostało piętnaście wniosków klubów, wśród których znalazł się również GTK Gliwice.s

GTK Gliwice z licencją na grę w Energa Basket Lidze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dla gliwickiego zespołu nadchodzące rozgrywki będą trzecimi w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W debiutanckim sezonie 2017/2018 GTK uplasowało się na 14. miejscu w lidze, natomiast przed rokiem klub zakończył zmagania na 12. miejscu.

Licencje na grę w Energa Basket Lidze w sezonie 2019/2020 oprócz GTK Gliwice otrzymały następujące zespoły: Anwil Włocławek, Arged BMStal Ostrów Wielkopolski, Asseco Arka Gdynia, Enea Astoria Bydgoszcz, HydroTruck Radom, King Szczecin, Legia Warszawa, MKS Dąbrowa Górnicza, PGE Spójnia Stargard, Polski Cukier Toruń, Start Lublin, Stelmet Enea BC Zielona Góra, Trefl Sopot oraz WKS Śląsk Wrocław.

Do procesu licencyjnego nie przystąpił mający problemy finansowe AZS Koszalin, który wycofał się z rozgrywek. Licencji nie otrzymała natomiast Polpharma Starogard Gdański, która może odwołać się od decyzji w ciągu siedmiu dni.