Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Kacper Kudyba na Mistrzostwach Polski w LA osób niepełnosprawnych

28.07.2019 14:02 | 0 komentarzy | dud

Młody mieszkaniec Żor Kacper Kudyba wziął udział w 47. Otwartych Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski WPA Grand Prix w Bydgoszczy. 

Kacper Kudyba na Mistrzostwach Polski w LA osób niepełnosprawnych
Fot. Janusz Rokicki/ IKS Cieszyn
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W dniach 19-21 lipca odbyły się 47. Otwarte Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski WPA Grand Prix w Bydgoszczy.

Uczestniczyła w nich 11- osobowa ekipa IKS Cieszyn. Już od pierwszego dnia Mistrzostw było wiadomo, że dla cieszyńskich sportowców będą to fenomenalne zawody. Jako pierwszy worek z medalami otworzył Mirosław Madzia, zdobywając złoto w pchnięciu kulą (gr. F11-13). Dla zawodnika ze Skoczowa rzut dyskiem także nie stanowił problemu i wywalczył tu srebrny krążek. Z kolei podium rzutu dyskiem (gr. F55) należało do Kamila Fałeka i Joachima Krężeloka. Zgarnęli odpowiednio złoty i srebrny medal.

Mateusz Czudek zdobył srebro w pchnięciu kulą (F35-38). Później po raz kolejny podium rzutu dyskiem okupowane było zawodnikami IKS Cieszyn- Janusz Rokicki wywalczył złoty, a Damian Kulig brązowy medal. Ci dwaj Panowie nie spoczęli jednak na laurach i w pchnięciu kulą wywalczyli odpowiednio mistrzostwo oraz wicemistrzostwo Polski. Katarzyna Słomka poszła za śladem swoich klubowych kolegów i zdobyła złoto w rzucie maczugą (gr. F32), a w pchnięciu kulą uplasowała się na 10 pozycji (F32-34).

W ostatnim dniu zmagań świętowali oszczepnicy - Joachim Krężelok oraz Tomasz Wróbel zostali Mistrzami Polski w swoich grupach startowych (F55 i F56/57), a Damian Kulig zdobył brąz w tej konkurencji (gr. F56/57). Trochę mniej szczęścia miał Piotr Cieślik w rzucie dyskiem, pchnięciu kulą oraz w rzucie oszczepem uplasował się kolejno na 4, 5 i 6 pozycji (gr. F32-34).

O podium otarła się także Beata Świderska-Kaleta, zajmując 4. pozycję w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem (gr. F32-34). Najmłodszy sportowiec Kacper Kudyba zajął bardzo dobre drugie miejsce w rzucie dyskiem (gr. F56). 

W klasyfikacji medalowej IKS Cieszyn zajął 3. miejsce zgarniając w sumie 13 medali (7 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe). 

Tegoroczne Mistrzostwa Polski były wyjątkowe nie tylko dla podopiecznych Zbigniewa Gryżbonia, Marty Rokickiej oraz Jarosława Sobczyka, ale również dla polskiej lekkoatletyki osób z niepełnosprawnościami. Stadion im. Krześkowiaka gościł 500 zawodników z 35 krajów z całego świata. Były to pierwsze w historii międzynarodowe zmagania niepełnosprawnych lekkoatletów organizowane na tak dużą skalę w Polsce oraz sprawdzian przed Mistrzostwami Europy odbywającymi się za rok w Bydgoszczy. 

Katarzyna Słomka, IKS Cieszyn


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl