Wtorek, 13 kwietnia 2021

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

Przespana końcówka Gwiazdy i zmartwychwstanie Decoru II

12.08.2019 14:59 | 1 komentarz | art

Gwiazda Skrzyszów po raz ostatni występowała w klasie A w sezonie 2012/2013. Premierowy występ na A-klasowym boisku po spadku z okręgówki, zapamiętają w Skrzyszowie pewnie na długo. Ekipa ze Skrzyszowa zremisowała bowiem na wyjeździe 3:3 z Decorem II Bełk. Choć jeszcze na kwadrans przed końcem meczu prowadziła 3:0…

Przespana końcówka Gwiazdy i zmartwychwstanie Decoru II
Fot. Gwiazda Skrzyszów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już w 10. minucie goście objęli prowadzenie po golu Grzegorza Porwoła. W 29. minucie prowadzenie Gwiazdy podwyższył Grzegorz Gojny. Ten sam zawodnik trafił do siatki rywali w 74. minucie. I piłkarze ze Skrzyszowa chyba za bardzo w tym momencie uwierzyli, że spotkanie jest rozstrzygnięte. Dwie minuty później Rafał Brzezina pokonał bowiem Szymona Wątrobę, w 88. minucie kontaktowego gola zdobył 43-letni Sławomir Paluch, swego czasu piłkarz Odry Wodzisław, Ruchu Chorzów czy Wisły Kraków. Dramat Gwiazdy miał swój finał w doliczonym czasie gry, kiedy do remisu doprowadził Brzezina. Chwilę później sędzia spotkania zakończył zawody i zamiast trzech punktów Gwiazda musiała zadowolić się jednym.

Decor II Bełk – Gwiazda Skrzyszów 3:3

Bramki: Brzezina (76.), (90.+1.), Paluch (88.) - Porwoł (10.), Gojny (29.), (74.)

Decor II: Pragnący, Bogucki (46. Blacha), Słupik (46. Paryła), Kopia, Konik, Lach, Rasek (75. Omiotek), Brzezina, Sikora, Domżoł (70. Paluch) Wielosik.

Gwiazda: Wątroba, Łozowski, Stabla, Hudek, Rymer, Szuła, Mołdrzyk (31. Weideman), Sikora, Gojny, Szczerbiak (75. Surowiec), Porwoł.