Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Piast wciąż bez miejskiej dotacji

14.08.2019 12:45 | 0 komentarzy | AgaKa

Mimo że jest połowa sierpnia na stronie urzędu Miasta Gliwice nie pojawił się jeszcze komunikat o wysokości kwoty dotacji dla dyscyplin drużynowych na drugie półrocze.

Piast wciąż bez miejskiej dotacji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zazwyczaj stosowna informacja była umieszczana najpóźniej dwa tygodnie po podpisaniu dokumentu przez prezydenta. Zamiast tego na oficjalnej stronie UM pojawił się tekst w którym możemy się dowiedzieć, że wciąż jeszcze trwają rozmowy ile miasto ma przekazać klubowi środków.  Jest to nowość, bo wcześniej miasto nie wypowiadało się w ten sposób o  finansach klubu.

Poniżej  przentujemy  tekst, który ukazał się we wtorek na oficjalny portalu miasta.

Piast Gliwice jest spółką z większościowym udziałem Miasta Gliwice. Miasto regularnie od 8 lat, dwa razy w roku, przyznaje klubowi dotacje na realizację zadań z zakresu wsparcia rozwoju sportu. W I półroczu 2019 roku GKS Piast SA otrzymał już z miejskiej kasy 6 mln zł. Obecnie trwają rozmowy dotyczące przyznania dotacji na realizację tego zadania do końca bieżącego roku.

Władze Gliwic oczekują informacji na temat dochodów oraz kosztów, jakie poniósł klub w związku ze zdobyciem Mistrzostwa Polski i transferami, a także przedstawienia spójnej wizji zarządzania finansami klubu w przyszłości. Miastu zależy bowiem, aby sukces z ubiegłego sezonu nie był wydarzeniem jednorazowym, a klub zyskał warunki do trwałego rozwoju. Decyzje dotyczące zaangażowania miejskich pieniędzy muszą być podejmowane w oparciu o rzetelne dane finansowe dostarczone przez władze klubu.

Miasto oczekuje, że zdobycie historycznego tytułu i związane z tym dodatkowe dochody powinny służyć długofalowemu rozwojowi klubu. Miasto deklaruje wsparcie takich działań, dlatego jeszcze przed ostatnim meczem rundy wiosennej zadeklarowało wsparcie planowanej przez klub dużej inwestycji – budowy centrum szkoleniowego. Warunkiem zaangażowania w ten projekt jest jednak przedstawienie przez klub rzetelnego planu finansowego na kolejny sezon rozgrywkowy i biznesplanu dla tej inwestycji.

źródło: piast.gliwice.pl/gliwice.eu