Sobota, 21 września 2019

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Monika Jaskółka w SWD Wodzisław Śląski

17.08.2019 08:50 | 0 komentarzy | AgaKa

To wielki powrót do klubu zawodniczki, która stanowiła o sile zespołu SWD na samym początku jego istnienia.

Monika Jaskółka w SWD Wodzisław Śląski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Karierę piłkarską Monika zaczynała w klubie Czarni Gorzyce. W 2014 przeszła do powstającego właśnie klubu z Wodzisławia. W SWD imponowała przebojowością i bramkostrzelnością. Później były występy w pierwszoligowej Wandzie Kraków. Ostatni sezon zawodniczka grała dla klubu Wisła Brzeźnica.

Oprócz gry na trawie Monika Jaskółka jest również znakomitą futsalistką. W poprzednim sezonie wraz z drużyną Słomniczanki Słomniki zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski oraz awansowała do finału Pucharu Polski. Te znakomite występy zwróciły na nią uwagę trenerów kadry narodowej i od tamtej pory Monika jest powoływana do Reprezentacji Polski w futsalu kobiet. Była z nią m.in. na prestiżowym turnieju w Chorwacji, gdzie Polska zajęła drugie miejsce. Brała też udział w zgrupowaniu w Gdańsku akademickiej Reprezentacji Polski.

Poza piłką Monika zdradza, że bardzo lubi grać w tenisa, zwłaszcza w Branicach, gdzie obecnie często przebywa. Jeździ namiętnie na koncerty Korteza, a także - jak opowiada - bardzo lubi zumbę. Jej ulubionym piłkarzem od lat jest David Villa, a klubem - jakżeby inaczej - duma Katalonii, czyli FC Barcelona.