Sobota, 28 listopada 2020

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Nieudana inauguracja piłkarek SWD

18.08.2019 20:54 | 1 komentarz | rafbl

Wysoką porażkę w pierwszym meczu grupy południowej I Ligi Kobiet poniosły na własnym stadionie piłkarki SWD Wodzisław Śląski, które okazały się gorsze od Tarnovii Tarnów.

Nieudana inauguracja piłkarek SWD
fot. Ola Niedźbała - fotografia sportowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od początku spotkania warunki gry dyktowały przyjezdne, które pierwszą bramkę za sprawą Katarzyna Trytek zdobyły już w 13. minucie. Drugą bramkę w 26. minucie zdobyła Katarzyna Białoszewska ustalając wynik do przerwy na 0:2. Po zmianie stron tarnowianki w trzy minuty zdobyły kolejne dwa gole rozstrzygając losy meczu. W 58. minucie na listę strzelczyń ponownie wpisała się Katarzyna Białoszewska, a trzy minuty później czwartą bramkę dla Tarnovii zdobyła Gabriela Łucek. Honorowe trafienie dla beniaminka rozgrywek zaliczyła Paulina Zawadzka ustalając wynik meczu na 1:4.

Na kolejne ligowe spotkanie wodzisławianki udadzą się do Bielska-Białej, gdzie zmierzą się z miejscowym Rekordem. Mecz odbędzie się w sobotę 24 sierpnia o godzinie 14.

SWD Wodzisław Śląski - Tarnovia Tarnów 1:4 (0:2)

Bramki: Zawadzka - Trytek 13., Białoszewska 26., 58., Łucek 61.

SWD: Garbocz, Mandrela, Kasperska, Krawecka (Wołczyk), Jaszek, Grzonka, Gałuszka-Bielica, Jaskółka, Gulec, Szymanowska (Zawadzka), Kelner (Szołucha)

Tarnovia:  Byczek, Piwowarczyk, Szostak, Stańdo, Gajdur, Wałaszek (Wzorek), Derus (Skrzyniarz), Krawczyk, Trytek, Łucek (Gębica), Białoszewska (Kapustka)