Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Zmiany kadrowe w rybnickim TS Volley

19.08.2019 22:02 | 0 komentarzy | rafbl

Nieco ponad miesiąc pozostał do inauguracji siatkarskich rozgrywek w II Lidze. Wiemy w jakim składzie zaprezentuje się w nich TS Volley Rybnik, w kadrze którego doszło do kilku roszad.

Zmiany kadrowe w rybnickim TS Volley
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Siatkarze rybnickiego klubu treningi rozpoczęli w ubiegłym tygodniu. Zespół podobnie jak w poprzednim sezonie poprowadzi trener Wojciech Kasperski, któremu pomagać będzie Krystian Lipiec. Fizjoterapeutą klubu będzie Łukasz Lelek.

W stosunku do ubiegłego sezonu, który rybniczanie zakończyli na 6. miejscu w składzie doszło do kilku zmian, a zespół został odmłodzony. W rozgrywkach w sezonie 2019/20 w kadrze rybnickiego klubu znajdować się będzie piętnastu siatkarzy, z czego siedmiu z nich to nowe twarze w zespole.

Do zespołu dołączyli: Kacper Kupczak (poprzednio AZS 2020 Częstochowa), Maksymilian Skowronek (KS AZS Rafako Racibórz), Szymon Ściślak (MKS Andrychów), Wiktor Morgała (juniorzy TS Volley Rybnik), Igor Oziabło (KS SMS Niebylec), Robert Andrulewicz (TKS Tychy), Karol Gdowski (MKS Gryf Brzesko).

Zespół opuścili natomiast: Mariusz Jajus, Łukasz Wysocki, Rafał Rybarczyk, Maciej KrzywieckiKonrad Kozieł, Jakub Kulig

Kadra TS Volley Rybnik prezentuje się następująco:

  • Rozgrywający: Kacper Kupczak, Maksymilian Skowronek
  • Przyjmujący: Mateusz Kukulski, Jeremiasz Mazurek, Michał Hoszman, Dominik Czerny, Wojciech Morgała
  • Atakujący: Krzysztof Kuwaczka, Szymon Ściślak
  • Środkowi: Wojciech Zubko, Mateusz Kaczmarczyk, Igor Oziabło, Robert Andrulewicz
  • Libero: Karol Gdowski, Damian Holesz

Pierwszy mecz ligowy w sezonie 2019/2020 rybniczanie rozegrają 5 października, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla.