Sobota, 31 października 2020

imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

RSS

Wojciech Szwed w składzie Jastrzębskiego Węgla

21.08.2019 12:17 | 0 komentarzy | rafbl

19-letni Wojciech Szwed podpisał kontrakt z brązowym medalistą Plus Ligi - Jastrzębskim Węglem.

Wojciech Szwed w składzie Jastrzębskiego Węgla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Siatkarską karierę urodzony w Krapkowicach Wojciech Szwed rozpoczynał w Rafako Racibórz, gdzie spędził sześć lat. Następnie trafił do MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, a potem do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, w której spędził dwa sezony. W jej barwach zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów.

Cieszę się, że będę częścią tej drużyny. Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie owocny zarówno dla drużyny, jak i dla mnie. Osobiście oczekuję rozwoju pod względem mentalnym i fizycznym, zaś z zespołem chciałbym osiągać jak najlepsze wyniki - mówi Wojciech Szwed.

W ubiegłym sezonie zawodnik miał możliwość trenowania z pierwszym zespołem jastrzębskiego klubu prowadzonego przez Roberto Santilliego. Miał również okazję zadebiutować w Plus Lidze. W ubiegłym sezonie wystąpił w dwóch wygranych meczach Jastrzębskiego Węgla.

Wojciech to interesujący zawodnik. Nasz pomysł na tego zawodnika jest taki, że chcemy w niego zainwestować w dłuższej perspektywie. Chcemy pracować z wyróżniającymi się zawodnikami z Akademii. On ma być swego rodzaju przykładem dla kolegów z Akademii, że z siatkówki młodzieżowej można przebić się do seniorskiego zespołu i w nim rozwijać swoje umiejętności – mówi Roberto Santilli, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.