Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Towarzyskie derby dla Piasta

22.08.2019 19:11 | 0 komentarzy | rafbl

Przygotowujący się do startu rozgrywek Futsal Ekstraklasy zawodnicy Piasta Gliwice zmierzyli się w towarzyskim meczu z beniaminkiem rozgrywek - GSF Gliwice.

Towarzyskie derby dla Piasta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do derbowego starcia pomiędzy dwoma gliwickimi klubami Futsal Ekstaklasy w trwającym okresie przygotowawczym doszło już po raz drugi. Pierwszy raz obydwa zespoły spotkały się na początku sierpnia i wtedy lepsi byli zawodnicy GSF, którzy wygrali pewnie 5:2.

Rozegrany w środę sparing miał nietypowy charakter, bowiem obydwa zespoły zagrały ze sobą trzy odsłony po 25 minut każda. Jako pierwsi bramkę po szybkiej kontrze zdobyli zawodnicy Piasta. Na listę strzelców wpisał się Dominik Śmiałkowski. GSF starało się odrobić straty, jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po powrocie na parkiet lepiej prezentowali się zawodnicy beniaminka Futsal Ekstraklasy jednak... to niebiesko-czerwoni zdobyli kolejną bramkę. Prowadzenie Piasta podwyższył Mateusz Omylak. Przed przerwą kontaktową bramkę dla GSF strzelił Michał Mirga. Po zmianie stron na listę strzelców ponownie wpisał się Mateusz Omylak, który podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Na jego bramkę odpowiedział Amadeusz Pasierb i spotkanie zakończyło się ostatecznie zwycięstwem Piasta 3:2.

Ligowe rozgrywki obydwa zespoły rozpoczną w weekend 7/8 września, kiedy to Piast podejmie na własnym parkiecie Mistrzów Polski - Rekord Bielsko-Biała, natomiast beniaminek rozgrywek - gliwicki GSF zmierzy się u siebie z KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice.

Piast Gliwice - GSF Gliwice 3:2

Bramki: Dominik Śmiałowski, Mateusz Omylak (2) - Michał Mirga, Amadeusz Pasierb